Wczoraj wydarzyło się bardzo dużo. AGO Rogue zapewniło sobie wygraną w fazie zasadniczej i awansowało na EU Masters. Za to Team ESCA Gaming ma zagwarantowane top3, a Illuminar Gaming awans do play-offów. Natomiast Dżentelmeni stracili już szanse na ów awans i zagrają w barażach o utrzymanie.

PDW 0-1 Team ESCA Gaming (MVP: Dawidsonek)

Gwen / Xin Zhao / Leblanc / Jinx / Braum – Viego / Lee Sin / Corki / Ezreal / Bard

W pierwszej wczorajszego dnia ciężko było wskazać faworyta. Zwłaszcza że PDW zwyciężyło we wtorek, a TEG zaliczyło porażkę. Przebieg spotkania był z początku powolny, nie działo się za wiele. Natomiast po 25 minucie Dawidsonek zadawał masę obrażeń i ESCA poszła po wygraną w niecałe 30 minut. Warto też podkreślić rolę marlona, gdyż ten brał udział przy każdym zabójstwie. A w ostatniej walce drużynowej rzucił kluczową superumiejętność, która wyłapała przeciwnego strzelca.

K1CK 0-1 Illuminar Gaming (MVP: Chris)

Gwen / Viego / Twisted Fate / Tristana / Rell – Jax / Diana / Sett / Ezreal / Leona

Tutaj lekkim faworytem meczu było Illuminar Gaming, które ostatnio pokazuje się z bardzo dobrej strony. Za to po K1CK widać, że jeszcze sporo brakuje do najlepszej formy. Z początku Stefan dobrze zagrał wokół górnej alei, a raz wyeliminowany został Lequ. Jednak na tym koniec dobrych akcji K1CK, ponieważ na reszcie mapy dominowało Illuminar, a poza tym brało smoki. Najwięcej robił Chris, który później wysadzał rywali w walkach drużynowych.

AGO Rogue 1-0 Gentlemen's Gaming (MVP: Lucker)

Gnar / Diana / Lucian / Ashe / Braum – Cho'Gath / Lee Sin / Cassiopeia / Aphelios / Thresh

Trzecia mapa środowego wieczoru był kompletnym stompem. AGO Rogue było zdecydowanym faworytem i zdecydowanie dominowało nad przeciwnikiem od samego startu rozgrywki. A nexus wybuchł już w 19 minucie. Ciekawy jest fakt, że GGM grało z rezerwowym toplanerem. Szafa zakończył swój debiut ze statystykami 0/0/0.

Komil&Friends 0-1 devils.one (MVP: Diagu)

Nocturne / Viego / Azir / Ezreal / Leona – Camille / Diana / Galio / Tristana / Braum

W ostatnim meczu faworytem było Komil&Friends. Ekipa deflesa pokazała się ze świetnej strony w meczu z Illuminar i miała spore szanse na awans do fazy pucharowej. Jednak te prawie skończyły się po dzisiejszym dniu. DV1 zagrało znakomitą grę i od początku ogrywało przeciwników na mapie. A w walkach drużynowych masę obrażeń zadawał Ejsner i KnF nie potrafiło znaleźć żadnej odpowiedzi na tą agresję.