AGO Rogue świetnie się odnalazło w grupie śmierci i awansowało do barażów o główną faze EU Masters. Pierwszy dzień w wykonaniu Polaków był znakomitym, a w drugim zobaczyliśmy skromną kropkę nad „i”.

Pierwszego dnia rozgrywek EU Masters AGO Rogue zwyciężyło wszystkie trzy spotkania. Najpierw nasi po ciężkim meczu pokonali teoretycznie najsłabszą w grupie eSube. Natomiast to był dopiero początek horrorów. Starcie z Vitality.Bee było jeszcze bardziej zacięte i RGO je wygrało po niesamowitym base racie, który lepiej się zakończył w wykonaniu Chresa. A dwie godziny po tym RGO znów udowodniło swoją wartość i to znów po bardzo wyrównanym spotkaniu. Lucker i spółka po 39-minutowej batalii wygrali z mousesports, a głównymi bohaterami byli właśnie polski strzelec oraz Lurox. W dodatku co najlepsze, w ostatnim meczu eSuba pokonała Vitality.Bee, a to oznaczało, że na półmetku RGO miało rekord 3-0, a reszta drużyn w grupie D 1-2.

Także sytuacja wyglądała tak, że RGO potrzebowało już tylko jednego zwycięstwa do awansu do barażów. Te przyszło w meczu z eSubą i to była pierwsza wygrana naszych w świetnym, przekonującym od samego początku do końca stylu. Jednak w pozostałych meczach poszło już gorzej. AGO Rogue przegrało z Vitality.Bee i dwukrotnie z mousesports, gdyż również w dogrywce o pierwsze miejsce w grupie.

W reszcie grup także działo się wiele. A najciekawszą historią były występy Crveny Zvezda. Ekipa Kanny w pierwszym dniu rozgrywek grupy C wygrała wszystkie trzy spotkania. Natomiast dzień później przegrała aż cztery, odpadając po dogrywce z SINNERS Esports. A pierwsze miejsce zajęło Outplayed z bilansem 5-1. Za to w grupie A zobaczyliśmy potrójne dogrywki, w których dwukrotnie zwyciężyło White Dragons, a awans wywalczyła również Team Phantasma. Najmniej wyrównana była grupa B, gdyż w niej Movistar Riders i Fnatic Rising zdominowało konkurencję, a w dogrywce o pierwsze miejsce górą wyszła hiszpańska formacja.

Już dziś rozpoczną się baraże o awans do fazy głównej EU Masters, a tak prezentuje się ich pełny terminarz:

  • 16:30 🇵🇹 White Dragons vs 🇬🇧 Fnatic Rising
  • 16:30 🇪🇸 Movistar Riders vs 🇬🇷 Team Phantasma
  • 19:30 🇮🇹 aNc Outplayed vs 🇵🇱 AGO Rogue
  • 19:30 🇩🇪 mousesports vs 🇨🇿 SINNERS Esports