O ile w pierwszym dniu nie było wielkich zaskoczeń, a gry były dość jednostronne, to druga odsłona pierwszego tygodnia Ultraligi nie zawiodła. Faworyci przegrywali, a każdy mecz był wyrównany i bardzo emocjonujący.

devils.one 0-1 AGO Rogue (MVP: Lucker)

Lee Sin / Udyr / Zoe / Tristana / Karma – Sinmivak / Rumble / Yone / Kai'Sa / Nautilus

Już pierwsze spotkanie dnia było całkiem wyrównane. Od samego początku gry oba zespoły były bardzo aktywne na mapie. Pierwszą krew, jak i podwójne zabójstwo zgarnął Lucker. Jednak DV1 szybko zaczęło odpowiadać eliminacjami na środkowej alei, a chwilę później na dole Summoner's Rift. Sam opis zabójstw wskazuje na bardzo wyrównaną rozgrywkę, aczkolwiek aż taka nie była, gdyż RGO miało sporą przewagę w złocie, dzięki farmie oraz wieżom. Kluczowe były walki drużynowe, w których zdecydowanie lepiej odnajdywali się obrońcy tytułu. A nexus wybuchł w 28 minucie.

K1CK 0-1 Gentlemen's Gaming (MVP: bobista)

Jayce / Udyr / Viktor / Senna / Tahm Kench – Wukong / Rumble / Lucian / Kog'Maw / Lulu

Największą sensację tej kolejki zobaczyliśmy w drugiej odsłonie środowego wieczoru. K1CK w dwóch ostatnich sezonach miało fatalny start i tak dzieje się i tym razem. Uważam, że cały problem zaczął się od draftu, ponieważ ten K1 nie miał obrażeń w początkowej fazie gry. Za to jedyna mocna na starcie postać, czyli Jayce, była bardzo do tyłu, gdyż Dżentelmeni świetnie wyłapywali Sacre. Oczywiście zwycięstwo nie było łatwe, a Puki Style i spółka długo się bronili. Przewaga jednak cały czas była na tyle duża, że GG po 33 minutach zakończyło grę.

Komil&Friends 0-1 Team ESCA Gaming (MVP: Dawidsonek)

Urgot / Rumble / Orianna / Varus / Tahm Kench – Olaf / Udyr / Viktor / Sivir / Alistar

W grze o fotel lidera Ultraligi znów zobaczyliśmy TEG ze skalującą kompozycją. Jednak tym razem nie było plecy w początkowej fazie gry, a nawet lekko prowadziło. Za to KNF nie potrafiło znaleźć akcji rozkręcających grę i po prostu w spokoju dawało przeciwnikom dotrzeć do swoich najmocniejszych minut. Te w końcu przyszły, a Dawidsonek wysadził rywali w walce drużynowej w 37 minucie. Co ciekawe polski środkowy miał 45,9% obrażeń całej drużyny, co jest ogromem.

PDW 0-1 Illuminar Gaming (MVP: ZAMULEK)

Mordekaiser / Volibear / Tristana / Kai'Sa / Nautilus – Renekton / Diana / Orianna / Ezreal / Braum

Na zakończenie pierwszej kolejki Alior Bank Ultraliga Mistrzostwa Polski zobaczyliśmy kolejne świetne spotkanie. Z początku na sporą przewagę wyszło PDW i wydawało się, ze gra będzie bardzo jednostronna. Jednak potem świetne akcje zaczęło inicjować Illuminar Gaming, a w nich masę obrażeń zadawał ZAMULEK i to on był zdecydowanym bohaterem. Co ciekaw triumf IHG był czwartym dziś zwycięstwem czerwonej strony.