Za nami wielki powrót rodzimej ligi. W pierwszym dniu Alior Bank Ultraligi Mistrzostw Polski zobaczyliśmy spotkania na papierze podobnych poziomem drużyn. Jednak sam ich przebieg wyglądał różnie.

devils.one 0-1 PDW (MVP: Czajek)

Renekton / Xin Zhao / Orianna / Ezreal / Braum – Gwen / Rumble / Jayce / Varus / Leona

Przed meczem o obu drużynach mówiło się, że powinny awansować do fazy pucharowej. PDW jednak było stawiane w top3 we wszelkich power rankingach. Natomiast o DV1 mówiło się, że pewnie zajmie 4 lub 5 miejsce.

Sam mecz był bardzo jednostronny. Pierwsze minuty były co prawda spokojne, aczkolwiek po w środkowym etapie gry PDW grało bardzo aktywnie. Najwięcej robił Czajek, gdyż schodzil na inne alejki, a w walkach drużynowych zadawał masę obrażeń. A to zapewniło ekipie PDW wygraną w 30 minut.

Komil&Friends 1-0 Gentlemen's Gaming (MVP: defles)

Sion / Morgana / Orianna / Tristana / Leona – Gangplank / Rumble / Leblanc / Kai'Sa / Thresh

W tym spotkaniu zmierzyły się dwie ekipy z poziomowo bardzo zbliżonymi zawodnikami. Jednak Dżentelmeni grali z rezerwowym junglerem, czyli Wyskiem, więc lekkim faworytem było K&F.

Z początku mapa układała się trochę lepiej dla GG, ale wszystko zaczęło się odmieniać po solowej eliminacji deflesa. Potem zaczęły się walki drużynowe i wspomniany strzelec zadawał masę obrażeń i niszczył rywali. Sporo robił również Wojux ze swoimi superumiejętnościami. A TEG nie miało wielkich problemów z domknięciem gry i zwyciężyło po 33 minutach.

Illuminar Gaming 0-1 Team ESCA Gaming (MVP: Dawidsonek)

Renekton / Udyr / Orianna / Kai'Sa / Nautilus – Wukong / Rek'Sai / Viktor / Ezreal / Braum

Lekkim faworytem tego meczu było Illuminar Gaming, jednak TEG nie można było skreślać. Jeśli chodzi o składy, to w porównaniu z wiosną obie ekipy znacznie się zmieniły, a IHG z pewnością na gorsze.

Od początku gry dominowało Illuminar Gaming. Lequ i spółka mimo braku eliminacji prowadzili trzema tysiącami sztuk złota w 14 minucie. Za to po pierwszej krwi i wygranej walce ich przewaga 4 minuty później była jeszcze większa. W dodatku brali wieże oraz smoki, więc wydawało się, że to powinno być łatwe zwycięstwo dla nich. Jednak ESCA dysponowała skalującą kompozycją. A IHG było zbyt pasywne i walka drużynowa pod starszym smokiem została zdominowana przez ekipę Dawidsonka, po tym, jak on sam świetnie użył Zohny. Następnie TEG poszło po zakończenie rozgrywki i zniszczyło nexus w 40 minucie.

AGO Rogue 1-0 K1CK (MVP: Lucker)

Renekton / Nidalee / Qiyana / Kai'Sa / Alistar – Volibear / Xin Zhao / Seraphine / Tristana / Nautilus

O tym starciu wiele nie trzeba mówić. Zawsze spotkania tych drużyn są świetne, ponieważ są to dwa najlepsze zespoły w Ultralidze. Oba dostarczały nam mnóstwo emocji w finałach polskiej ligi, a także na scenie międzynarodowej.

Ostatnia odsłona dzisiejszego dnia nie była jednak tak świetna, jak można było się spodziewać. To AGO Rogue dominowało na mapie od samego początku. Świetnie wyglądała gra Luroxa wokół środkowej alei, a pozostałe linie również wychodziły na plus. K1 co prawda się broniło, ale RGO cały czas miało kontrolę nad rozgrywką. A walki akademii drużyny grającej w LEC wyglądały znakomicie i nexus wybuchł w 32 minucie.

Już jutro kolejne spotkania, a terminarz prezentuje się tak:

  • 17:30 devils.one vs AGO Rogue
  • 18:30 K1CK vs Gentlemen's Gaming
  • 19:30 Komil&Friends vs Team ESCA Gaming
  • 20:30 PDW vs Illuminar Gaming