Fenomenalna dyspozycja, pokaz niecodziennych umiejętności i wiele emocji – tak w skrócie można opisać występ AGO ROGUE w półfinale European Masters. Już jutro Paweł „Woolite” Pruski i spółka zawalczą w finale o najwyższy szczyt podium.

Polska liga regionalna po raz kolejny udowadnia swoją siłę w zmaganiach międzynarodowych. Tym razem nie K1CK Neosurf, lecz AGO ROGUE wystąpi w wielkim finale European Masters. Podopieczni Alexeya „Sharkza” Tarandy zwyciężyli w bezpośrednim spotkaniu mousesports, które zaledwie etap wcześniej było bezlitosne dla mistrzów minionego sezonu Ultraligi.

Seria w formacie best of three przeciwko mousesports zakończyła się na przestrzeni dwóch map. Pierwsza z nich zdecydowanie należała do ekipy Trymbiego – opanowanie mapy i większości jej celów, a także znacząca przewaga w ilości zebranych sztuk złota choć nie obyło się bez potknięć, szybko pozwoliły na uzyskanie prowadzenia.

Druga odsłona starcia była znacznie bardziej wymagająca. Tempo narzucone przez przedstawicieli niemieckiej organizacji skutkowało wczesnymi eliminacjami, a także Cloud Drake'iem. Wraz z postępem rozgrywki do głosu doszli skalujący się Czekolad oraz Woolite, kolejno występujący na Cassiopei oraz Apheliosowi. Zdołali oni obrócić losy spotkania, ostatecznie pieczętując swój występ w wielkim finale.

Już jutro na Summoner's Rift ponownie zobaczymy AGO ROGUE, zaś tym razem ich rywalem będzie kolejna niemiecka formacja – Team GamerLegion. Spotkanie do trzech wygranych map wyłoni najlepszą drużynę spośród wszystkich lig regionalnych.