Po dość jednostronnym spotkaniu, wicemistrzowie Polski – AGO Gaming zwyciężyli z Digital Paradox, stając się pierwszym półfinalistą Pucharu Polski ESN by ASUS ROG.

Karma – Luukk Poland

Faza wyborów i wykluczeń przebiegła dość standardowo, jednakże ciekawym było zbanowanie Xin Zhao przez AGO Gaming. Oprócz tego w grze nie zobaczyliśmy także Iverna oraz Zaca, co dość mocno ograniczyło możliwości wyboru junglerów. Z tego powodu AGO Gaming zdecydowało się na zabranie Lee Sina i zapewnienie komfortowej gry Babunii.

Na przelanie pierwszej krwi nie musieliśmy długo czekać – już na trzecim poziomie Milica zabił Arteemo w pojedynku jeden na jednego. Na szczęście dla Digital Paradox, midlaner zespołu szybko powrócił na linię używając Teleportacji. AGO Gaming nie spuściło jednak nogi z pedału gazu i chwilę potem Babunia, z pomocą Jactrolla i HosaNa, zabił Luukka.

Już tylko kilka minut później, Babunia pojawił się na górnej alei, by zakończyć życie Gilotyny. Niestety jungler AGO Gaming był potem nieco zbyt chciwy, za co ukarał go Arteemo.

Pomimo wysiłków mid lanera Digital Paradox, to wicemistrz Polski w 14 minucie miał już 5 tysięcy złota przewagi. Było to w znacznej części zasługą Babunii, który miał na swoim koncie 5 zabójstw i 3 asysty. Zabranie Lee Sina po banach na junglerów okazało się więc bardzo dobrą decyzją

Zwycięstwo AGO Gaming było już tylko kwestią czasu, a po zabraniu i doskonałym wykorzystaniu Rift Heralda, już w okolicach 21 minuty, zespól zdołał zniszczyć pierwszy inhibitor przeciwnika. Przy kolejnej próbie ataku AGO na oponentów, Digital Paradox zdecydowało się na ostateczną walkę, która zakończyła się porażką. Wicemistrzowie Polski z łatwością pokonali stojących im na drodze przeciwników i zwyciężyli pierwszą mapę meczu.

Zyra – Jactroll Poland

W drugiej odsłonie spotkania, faza draftu przebiegła podobnie, lecz nie zobaczyliśmy już bana na Xin Zhao. Digital Paradox zdecydowało się na kompozycję z tarczą Iverna oraz uzdrowieniami Nami, wspomagającymi Luciana oraz Ekko. AGO Gaming ponownie wybrało Lee Sina i pokazało, że po raz kolejny zależy im na mocnych liniach i wczesnej agresji.

Gra rozpoczęła się inwazją wicemistrzów Polski, która zaowocowała stratą Błysku Bambao. Wydawało się, że będzie to duża przewaga dla AGO Gaming, lecz w czwartej minucie mieliśmy już wynik 3-2 w zabójstwach dla Digital Paradox. Pomimo różnicy w złocie na korzyść ekipy Arteemo, to wicemistrzowie Polski wysunęli się na prowadzenie w okolicach 10 minuty. Doskonale prezentował się Milica, który pokazał czemu Ryze jest tak mocnym wyborem.

Następnie gra zaczęła robić się nieco chaotyczna, a oba zespoły wymieniały się zabójstwami, lecz zwycięzcą tych potyczek było AGO Gaming. Wicemistrz Polski niszczyło również wieże przeciwnika i w 15 minucie, Babunia i ekipa mieli już 6 tysięcy sztuk złota przewagi.

Gra jednak nie zwalniała, a drużyny nadal zabijały się nawzajem bez większego ładu. By przerwać niekończące się morze krwi, AGO Gaming podjęło próbę wzięcia Nashora, która zakończyła się śmiercią dwóch zawodników drużyny i chwilową przewagą dla przeciwnika. Digital Paradox wykorzystało okazję i po doskonałych zagraniach Khazia oraz świetnym Porażeniu Bambao, zdobyło wzmocnienie Barona Nashora.

Wszystko wskazywało na to, iż AGO Gaming będzie musiało pogodzić się z porażką w drugiej odsłonie spotkania, gdyż Digital Paradox zaczęło zadawać wyraźniej więcej obrażeń, a kompozycja tej drużyny prezentowała się znacznie lepiej. Niestety problemy z decyzyjnością oraz doskonała gra na czas midlanera AGO, pozwoliła HosaNowi, Babunii i Jwaow'owi zniszczyć Nexus przeciwnika, gdy Digital Paradox próbowało zabić Barona Nashora.

Tym samym, AGO Gaming stało się pierwszym półfinalistą Pucharu Polski ESN17 by ASUS ROG. Wszystkie mecze są transmitowane na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch.tv.