W końcu doczekaliśmy się oficjalne ogłoszenia nowej polskiej organizacji z dywizją League of Legends. Z dniem dzisiejszym AGO Gaming oficjalnie rozpoczyna swoją działalność. W składzie znajdziemy m.in. Jakuba „Jactroll” Skurzyńskiego.

Już od dłuższego czasu pojawiały się plotki dotyczące powstania nowej polskiej drużyny, która miałaby zostać stworzona aby konkurować w eliminacjach do Challenger Series. Dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że AGO Gaming jest realnym tworem, a gracze już od dawna ze sobą trenują.

O istnieniu tej formacji poinformował Mateusz „Sówek” Kowalczyk, manager drużyny na swoim fanpage na Facebooku. Oczywiście o drużynie słyszeliśmy już o wiele wcześniej, między innymi w wywiadzie z jej reprezentantem, Jakubem „Jactroll” Skurzyńskim. W składzie znajdują się osoby znane na polskiej jak i zagranicznej scenie. Zawodnicy posiadają swój gaming house, w którym trenują od kilku tygodni.

Głównym celem drużyny jest awans do Challenger Series. Rozliczenie kontraktu nastąpi dopiero po kwalifikacjach do letniego splitu, więc zawodnicy mają około pół roku na pokazanie się z jak najlepszej strony. Jeśli nie uda się osiągnąć założeń, zespół zostanie rozwiązany.

Skład AGO Gaming:

Poland Mateusz „Mati” Dąbrowski
Poland Bartosz „Babunia” Dzikowski
Poland Mateusz „Eberkazak” Strąk
Poland Eryk „Hosan” Wilczyński
Poland Jakub „JacTroll” Skurzyński