Dziś Afreeca Freecs zaprezentowało swój skład na sezon 2022 w LCK. Głównym filarem znów będzie Kiin, wokół którego zbudowano resztę drużyny. A jednym z nowych nabytków jest Teddy.

Kiin od lat jest gwiazdą w Afeeca Freeecs i od lat mówi się o tym, że zasługuje na lepszy skład. Już w debiutanckim splicie z AF zajął drugie miejsce w LCK, a split później uplasował się na trzeciej pozycji. Ponadto w międzyczasie zagrał w reprezentacji Korei Południowej podczas Igrzysk Azjatyckich, gdzie zdobył srebrny medal. A 2018 rok zakończył się Worldsami, które jednak nie były dla niego udane. Co prawda Kiin i spółka wyszli z grupy, ale w ćwierćfinale przegrali 0-3 z Cloud9, co pozostawiło nie smak.

Natomiast potem było już tylko gorzej. W 2019 roku Afreeca Freecs wiosną ósme oraz piąte miejsce w LCK, a w regionalnych finałach o awans na Worldsy odpadło jako pierwsze. Podobny był 2020 roku w wykonaniu ekipy Kiina, gdyż ta uplasowała się na szóstej i czwartej pozycji, po czym znów nie powiodło się w regionalnych finałach. Mimo to skład pozostał dość podobny i nie przyniosło to efektów. 2021 rok był najgorszym od lat, ponieważ AF zajęło dziewiąte miejsce wiosną i szóste latem. A to nie dało nawet prawa udziału w eliminacjach o pozostałe dwa sloty na mistrzostwa świata.

Teraz istniejąca od grudnia 2015 roku organizacja chce naprawić swój błąd. Dlatego w AF został tylko Kiin i przybyło czterech nowych zawodników. Najbardziej rozpoznawalny z nich jest Teddy, który niedawno opuścił T1. Natomiast stworzy on dolną aleję z Hoit'em, z którym się zna, gdyż ten jest byłym rezerwowym DWG KIA i właśnie T1. W jungli zobaczymy Ellima, który również przybył z T1. A FATE, czyli były gracz Liiv SANBOX będzie środkowym formacji. Uważam, że ten skład dalej pozostawia wiele do życzenia i raczej Kiin znów nie będzie się liczył w walce o czołówkę. Zwłaszcza że według plotek ekipy Gen.G, KT Rolster, DWG KIA i T1 mają być potężne.