Nie kto inny, a właśnie francuski toplaner musiał dostać nagrodę MVP fazy zasadniczej letniego splitu LEC. Adam miał lepsze i gorsze gry, ale najbardziej zaimponował wszystkich ilością solowych eliminacji. Miał ich aż 15 na koncie.

W letnim splicie LEC 2021 wystąpiło kilku debiutantów i co najlepsze większość się pokazała ze świetnej strony. Słynny „Bułgarczyk” twohoyrz wszedł do głównego składu SK Gaming na pierwszą kolejkę i miał dwie bardzo dobre gry. Markoon i Advienne weszli do ekipy Excel Esports w połowie splitu i prawie udało im się awansować do play-offów. LIDER miał kilka meczów w swoim stylu, czyli gdy na barkach prowadził swój zespół do zwycięstw. Podobnie NUCLEAINT, który udowodnił, że na środkowej alei może się mierzyć z większością czołowych zawodników. Gorzej co prawda poradzili sobie Kirei i SLT.

Natomiast zdecydowanie najlepiej podczas całej fazy zasadniczej letniego splitu zaprezentował się Adam „Adam” Maanane. Francuz aż 15 razy wysolował przeciwnika w czasie gry. A poza tym zdobył dwie nagrody MVP mapy. Co prawda w statystykach nie brylował na tle innych toplanerów, gdyż też wiele razy ginął podczas gier. Jednak wśród debiutantów był najlepszy i doprowadził swoją ekipę do pewnego piątego miejsca w tabeli. Warto też wspomnieć o tym, że podczas fazy pucharowej odpalił jeszcze lepszą formę i jest już topowym graczem na swojej roli. Za co dwukrotnie dostał tytuł MVP serii.

Już w sobotę o 17:00 odbędzie się starcie Rogue kontra Fnatic o awans do fazy zasadniczej worldsów. Za to zwycięzca zmierzy się z MAD Lions w niedzielę o tej samej godzinie, o triumf w letnim splicie LEC. Będzie się działo.