Każda z ekip biorących udział w League of Legends European Championship, ma już za sobą siedem pojedynków. Zaskakującym liderem jest MAD Lions, które wyprzedza Rogue z Polakami w składzie. Już dzisiaj jednak będzie okazja, aby faworyci skrócili swój dystans do czołówki.

W związku z tym razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę najciekawszych spotkań obecnego tygodnia LEC. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Fnatic

*Kurs forBET:
1.35 : 2.85

Data rozpoczęcia
godz. 20:00, 03.07.20

SK Gaming

Pojedynek Fnatic z SK Gaming oprócz tego, że najprawdopodobniej będzie bardzo interesujący, to jeszcze może przynieść nam trochę niespodzianek. Na pierwszy rzut oka faworytem starcia będą wicemistrzowie wiosennej rundy LEC. Ekipa Oskara „Selfmade'a” Boderka zalicza jednak bardzo słaby start. Do tej pory zdobyła zaledwie 3 punkty, ulegając każdemu zespołowi z czołówki. Żadna z pozycji FNC dotychczas nie reprezentowała się zbyt okazale. Liczne błędy indywidualne oraz brak pomysłu na rozgrywanie spotkań zemściły się przegranymi bataliami. Trzeba jednak pamiętać, że cały czas jest to ten stary dobry Fnatic, który w końcu ruszy. Pytanie brzmi tylko, kiedy. SK z kolei ma zaledwie jedno zwycięstwo więcej, ale punkty wyrwane G2 oraz Misfits Gaming budzą respekt. Formacja Juša „Crownshota” Marušiča jest w gazie i zaliczyła nieskończenie lepszy start niż wiosną. Przy dobrej grze wcale nie jest skazana na porażkę, a przy odrobinie szczęścia może się nawet pokusić o awans do play-offów.

Rogue

*Kurs forBET:
1.93 : 1.75

Data rozpoczęcia
godz. 21:00, 03.07.20

Origen

Mecz, w którym wystąpią Rogue oraz Origen będzie moim zdaniem najciekawszym pojedynkiem w tym tygodniu. „Polskie” Rogue zaczęło bardzo dobrze sezon i zajmuje samodzielnie drugie miejsce w tabeli. Oskar „Vander” Bogdan i spółka zdołali już zwyciężyć zarówno ze słabszymi ekipami, jak i z Fnatic czy Misfits. Po raz kolejny Łotry pokazują, że naprawdę potrafią grać w LoLa. Pytanie brzmi, na jak długo wystarczy im sił. Dzisiaj przyjdzie im się znowu zmierzyć z formacją z czołówki. Origen, które depcze po piętach Vanderowi i jego kolegom, prezentuje się dosyć nierówno. Ekipa Erlenda „Nukeducka” Våtevik Holma potrafiła zagrać świetne spotkanie i powstrzymać Fnatic. Jednocześnie bardzo przeciętna gra przeciwko Królikom zabrała jej szanse na prowadzenie w tabeli LEC. Szykuje nam się niesamowicie wyrównane i szalenie emocjonujące starcie. Także kurs forBET pokazuje, jak bardzo podobny poziom prezentują obie formacje i jak ciężko jest wskazać faworyta.

Wszystkie mecze w ramach LEC możecie oglądać z polskim komentarzem na kanale Polsat Games.

* – kursy z dnia 03.07.20 r. z godziny 11:30