Tuż po druzgocącej porażce przeciwko EDward Gaming, MAD Team miało szansę rozstrzygnąć losy grupy C w starciu z Team Liquid. Ekipa Doublelifta nie dała się jednak wyeliminować, utrzymując się w walce o awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata.

MAD Team

Taiwan, Province of China Liang ‒ Jayce
Taiwan, Province of China Benny ‒ Nocturne
Taiwan, Province of China Uniboy ‒ Syndra
Taiwan, Province of China Breeze ‒ Sivir
Taiwan, Province of China K ‒ Thresh

vs.

Team Liquid

Ornn ‒ Impact Korea, Republic of
Olaf ‒ Xmithie Philippines
LeBlanc ‒ Pobelter United States
Kai'Sa ‒ Doublelift United States
Braum ‒ Olleh Korea, Republic of

MAD Team ponownie zdecydowało się na bardzo ryzykowną kompozycję. Połączenie Nocturne'a i Jayce'a oznaczało, iż plan ekipy na grę zakładał wczesną dominację i zakończenie rozgrywki przed upływem 30 minut. Team Liquid postanowiło zaś wybrać postacie silne w końcowych fazach rywalizacji, szczególnie licząc na Kai'Sę, która znalazła się w rękach Doublelifta.

Pierwsze minuty były obiecujące dla tajwańskiej formacji. Atak, który Xmithie przypuścił na górną aleję, został doskonale odczytany i skontrowany przez Benny'ego. Nagłe pojawienie się rezerwowego dżunglera ekipy z LMS obróciło losy walki i pozwoliło wyeliminować leśnika TL. Dzięki temu, nieco oddechu złapał Liang, który niezbyt dobrze radził sobie przeciwko Impactowi.

Losy toplanera dzielił też duet z dolnej alei MAD Team – K i Breeze nie potrafili wytrzymać presji nakładanej przez Olleha i Doublelifta. Xmithie w końcu to zauważył i w kilku kolejnych potyczkach wykorzystał supergwiazdę Team Liquid do przechylenia szali zwycięstwa na stronę swojego zespołu. MAD Team nie potrafiło, podobnie jak w meczu przeciwko EDward Gaming, znaleźć remedium na własne kłopoty – budowana pod moc umiejętności Kai'Sa kompletnie rozmontowywała szeregi ekipy z LMS. TL nie wypuściło prowadzenia do samego końca spotkania, utrzymując się tym samym w rywalizacji o awans do następnej fazy Mistrzostw Świata.