ESL One Cologne coraz bliżej. Pora rozegrać ostatni etap kwalifikacji, który według informacji od ESL odbędzie się w Katowicach między 9, a 12 czerwca. Jednocześnie to wydarzenie otworzy ESL Arenę.

ESL One Cologne to turniej rangi Major, a te mają zapewnioną pulę opiewającą na milion dolarów. Jest o co walczyć, ale zanim to należy wyłonić wszystkich uczestników. Z pomocą przychodzi ostatni etap kwalifikacji, który rozegrany będzie w ESL Arenie, czyli specjalnie stworzonym studio, gdzie będzie mogła pojawić się publiczność. Niestety nie będą to ilości jak w katowickim Spodku, bo owe miejsce pomieści zaledwie 150 osób. Otwarte dla widzów będzie 11 i 12 czerwca. Czy to uczyni te rozgrywki prestiżowymi dla potencjalnego odbiorcy?

Kto pojawi się w Katowicach?

G2 Gambit FaZe mousesports
Cloud9 EnVyUs Splyce FlipSid3
Empire Fluffy Gangsters Renegades TyLoo
 NA Minor #1  NA Minor #2 dignitas HellRaisers

Szesnaście ekip z całego świata, z czego tylko połowa może zakwalifikować się do ESL One Cologne, które odbędzie się między 5, a 10 lipca w Kolonii. Tam z pewnością zagrają ekipy takie jak Virtus.pro, Natus Vincere, Luminosity Gaming, Counter Logic Gaming, Astralis, Team Liquid, Fnatic oraz Ninjas in Pyjamas.

Kwalifikacje te otworzą ESL Arenę, która będzie pierwszym takim miejscem w Polsce, gdzie na stałe będzie scena, a także trybuny. Wbrew pozorom będzie ona przeznaczona dla wszystkich tytułów e-sportowych.