Na początku tygodnia dowiedzieliśmy się, że organizacja Fnatic nawiązała współpracę z włoskim domem mody Gucci. Dziś poznaliśmy efekt tej współpracy.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizazcji esportowych na świecie – Fnatic, rozpoczęła „romans” z Gucci już na początku bieżącego roku. Zawodnicy spod tej bandery pojawili się w Mediolanie na pokazie mody Fashion Week. Gracze uczestniczyli w zamkniętym pokazie mody właśnie marki Gucci. Później nastąpiła cisza, która została przerwana w miniony wtorek, kiedy to zapowiedziano kolejny punkt kooperacji.

Dziś obydwa podmioty poinformowały, że owocem współpracy jest… zegarek. Mówimy tutaj o limitowanej edycji szwajcarskiego zegarka Dive, który sygnowany jest zarówno logiem Gucci jak i Fnatic, a kolorystyka nawiązuje do identyfikacji wizualnej esportowej organizacji. Osoby chcące nabyć tak rzadki przedmiot będą musiały liczyć się z wydatkiem ponad 6000 złotych, a dokładniej €1350. Warto zaznaczyć, że cena ta nie odbiega od innych modeli zegarka Dive – niektóre z nich są tańsze o €150. Osoby chcące kupić ten produkt, mogą to zrobić pod tym adresem.

Wśród społeczności można zauważyć głosy, że fani esportowej organizacji liczyli na nieco więcej. Spodziewano się, że powstanie przynajmniej kilka produktów z linii Fnatic x Gucci, tym bardziej, że ubrania marki Fnatic cieszą się bardzo dużą popularnością. Mimo wszystko nie jest wykluczone, że stanie się to w przyszłości.

Oto jak wygląda zegarek: