Szał na tzw. „szachy” trwa. Drodo Studio, twórca pierwszej modyfikacji Auto Chess, zapowiedział pierwszy turniej związany z tym tytułem.

Autobattlery to fenomen ostatnich miesięcy. Modyfikacja do gry Dota2 podbiła serca milionów graczy, a w tym momencie trzech potężnych deweloperów walczy o przejęcie jak największej ilości fanów na swoją stronę.

Na chwilę obecną zdawać się może, że tej batalii najlepiej radzi sobie Riot Games. Wypuszczony na serwery testowe tryb Teamfight Tactics jak dotąd cieszy się świetną popularnością. Setki tysięcy widzów na platformie twitch.tv oraz wielogodzinne kolejki logowania na serwery zdają się tylko potwierdzać, że tytuł został dobrze przyjęty. Dziś udostępniona dla wszystkich została gra z kuźni Valve, czyli Dota Underlords. W chwili pisania artykułu jest czwartą najpopularniejszą grą na steamie, którą cieszy się 115.000 osób, lecz oglądalność na twitchu ma się bardzo słabo w stosunku do odpowiednika osadzonego w świecie League of Legends.

Wszyscy wciąż czekają na niezależny tytuł od prawowitych twórców tego trybu, czyli Auto Chess, które ma się pojawić na Epic Games Store. Drodo Studio, czyli chińskie studio odpowiedzialne za modyfikację w Docie2, postanowiło jeszcze bardziej rozgrzać atmosferę. Mimo że ich finalny produkt jeszcze nie ujrzał światła dziennego, postanowili udostępnić informacje na temat pierwszego dużego turnieju w Auto Chess. Drodo Studio przy współpracy z Dragonest Network oraz ImbaTV zorganizują w Szanghaju wydarzenie z pulą nagród równą $1.000.000.

Mimo że wciąż gra nie miała swojej premiery to zapowiedziano, że jeszcze w sierpniu wystartują pierwsze regionalne turnieje kwalifikacyjne. Organizatorzy zastrzegli sobie, że kilka miejsc w zawodach przeznaczą na bezpośrednie zaproszenia dla „gwiazd”. Wszyscy jeszcze w w październiku spotkają się w Szanghaju. Więcej informacji możecie znaleźć pod tym adresem.