Największy bukmacher w Polsce – STS, uruchomił plebiscyt na najciekawszą esportową inicjatywę, która zostanie dofinansowana przez bukmachera.

STS od lat wspiera polski esport. Tym razem wychodzi z kolejną inicjatywą. O godzinie 18:00 ruszył plebiscyt na najciekawszy projekt esportowy, w którym to użytkownicy STS.pl zadecydują o zwycięstwie jednej z trzech inicjatyw, które prezentują się następująco:

  1. Kobiecy turniej CS:GO – Organizowany w Poznaniu turniej CS:GO, którego celem jest aktywizacja kobiecej części sceny esportowej. Turniej jest kontynuacją projektu kobiecej akademii CS:GO zainicjowanej przez Sandrę „fridę” Wojnowską.
  2. Edu Esports League – Ogólnopolskie rozgrywki akademickie w League of Legends i CS:GO organizowane przez Esports Association, w których udział bierze 16 oficjalnych reprezentacji szkół wyższych z całego kraju.
  3. PACTit Challenge 4: Multigames – Wydarzenie organizowane przez PACT, w którym rywalizować będą składy reprezentujące profesjonalne organizacje esportowe. Rozgrywki obejmować będą kilka gier, w tym CS:GO, R6S i Zula.

Od dziś od godziny 18:00 każdy użytkownik STS.pl, za pośrednictwem strony http://bit.ly/glosowanie-esportowe może raz dziennie oddać jeden głos na wybrany przez siebie projekt. Głosy będą zbierane do 5 grudnia, gdy Damian „Nervarien” Ziaja oraz Paweł „innocent” Mocek poprowadzą transmisję z finału akcji, podczas którego zmierzą się ze sobą w charytatywnej rozgrywce. STS przekaże jedną złotówkę za każdego widza śledzącego streamy obydwóch influencerów. Oznacza to, że każdy fan esportu ma bezpośredni wpływ na przebieg tej akcji.

STS jest zaangażowany we wspieranie polskiego esportu i znany z akcji angażujących kibiców – dlatego z przyjemnością ogłaszamy start głosowania na esportową inicjatywę. Postanowiliśmy przekazać środki na realizację wybranego przez kibiców projektu i jednocześnie zachęcić fanów do działania. Liczymy, że wielu z nich zdecyduje się obejrzeć stream z finału plebiscytu i wspólnie zbierzemy jak największą kwotę.

 – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS.

STS był pierwszym bukmacherem w Polsce, który wprowadził do swojej oferty zakłady esportowe. Celem tej akcji jest dalsze wspieranie i profesjonalizacja polskiej sceny sportów elektronicznych. Dlatego też STS został oficjalnym bukmacherem Polskiej Ligi Esportowej, topowych rozgrywek z naszego kraju. Wspiera również barwne indywidua – Pawła „innocenta” Mocka, a kontrakt ten był pierwszym przypadkiem w Europie, gdzie bukmacher wsparł pojedynczego gracza. STS zdecydował się również na współpracę z Damianem „Nervarienem” Ziają, jedną z najbardziej znanych twarzy polskiej sceny League of Legends. Od pewnego czasu STS wspiera również drużynę Izako Boars oraz włączył się w inicjatywę dobroczynnego meczu pomiędzy czołowymi polskimi drużynami CS:GO.