Zmęczeni ciągłymi spekulacjami w sieci odnośnie balansów? Twórcy gry też już byli tym zniesmaczeni. Dlatego ten „wyciek” jest oficjalny.

Wyciek nowego balansu to pewnego rodzaju niedopowiedzenie. Aktualizacja, która miała się pojawić na dniach w grze, pojawiła się… Już dzisiaj. Wynikiem niezrozumiałych posunięć producenta gry, fochów na nieuniknione przecieki i dziwnych wpisów na Twitterze. Poczuciem humoru wybroniono niemałą wpadkę. Jednak co my tutaj mamy, dwa Lava Houndy…?

Balans, który wcale nie wyciekł

Najnowsze zmiany w balansie kart wyszły wśród graczy zupełnie przypadkiem i dopiero po fali niepokojących wiadomości w mediach społecznościowych pokazano oficjalną listę modyfikacji. A te wcale nie są małe. Nikt by w końcu nigdy nie pomyślał o tym, że koń w pełnym rynsztunku kiedykolwiek w tej grze skoczy przez rzekę…

 • Archer Queen: szybkość poruszania się w trakcie używania umiejętności zmniejszona ze średniej do małej;
 • Golden Knight: cooldown umiejętności zwiększony z 8 sekund na 11 sekund; zasięg doskoku zmniejszony z 6 na 5;
 • Giant: punkty życia zwiększone o 4%;
 • Mini P.E.K.K.A: szybkość ataku zwiększona o 6%;
 • Inferno Tower: pierwszy atak szybciej o 25%;
 • Musketeer: szybkość ataku zwiększona o 9%;
 • Hunter: pierwszy atak szybciej o 11%;
 • Royal Hogs: siła ataku mniejsza o 3%;
 • Ram Rider: efekt spowolnienia nie będzie już wpływał na szybkość spawnu jednostek;
 • Balloon: siła ataku mniejsza o 33%; szybkość ataku zwiększona o 33%;
 • Prince: punkty życia mniejsze o 4%; może skakać przez rzekę;
 • Dark Prince: punkty życia mniejsze o 3%; może skakać przez rzekę;

A gdy jedna Lava to za mało…

…to dostawmy drugą. „Wyciek kontrolowany” ujawnił jeszcze jedną zagadkową sprawę. W grze pojawiła się świeżutka, niczym bułeczki prosto z piekarni, karta. Z takiej tańszej piekarni, która lubi odgrzewać wczorajsze pieczywo. Karta ta bowiem jest niczym innym, jak odświeżonym graficznie, zbalansowanym klonem znanego już w grze Lava Hounda. Nasz piekielni ogar w nowej wariacji dostał nieco po łapach, ma bowiem aż o prawie 500 punktów życia mniej i o 0.4 wolniejsze ataki. Kosztuje też aż 8 eliksiru, czyli o 1 więcej niż bazowy jej odpowiednik. Nie rekompensuje tego w żaden sposób zwiększony z 1,6 do 3,5 zasięg ataku. Ale chwileczkę… Czy ta Lava spawnuje w momencie śmierci nową Lavę…?

Ciekawe jest to, iż kartę można już wymienić za pomocą Trade Tokenów, niemniej w dalszym ciągu nie pojawia się w zakładce z kartami, jako niezdobyta. Jaki jest więc cel wprowadzenia nowej, niemal identycznej jednostki? Tego jeszcze oficjalnie nie wiadomo. Z informacji, które otrzymaliśmy, można jednak wywnioskować, iż zostaje zaimplementowana w grze wraz z nowym wyzwaniem. Niektóre spekulacje prawią, jakoby miała służyć tylko na jego potrzeby. Inne zaś, że ma być nowym herosem. Wpisy z oficjalnych kont na Twitterze sugerują też, iż jej ostateczną nazwą ma być Super Lava Hound. Głosy graczy są jednak podzielone i nie brakuje w nich uzasadnionego sceptycyzmu.