Kobiecy turniej CS:GO w Poznaniu okazał się najlepszą inicjatywą esportową wśród wszystkich projektów, pokonując resztę sporą przewagą w głosach.

W ramach plebiscytu organizowanego przez STS, fanie esportu mieli zadecydować, który ze zgłoszonych projektów zostanie dofinansowany przez największego bukmachera w Polsce. Ponad połowę oddanych głosów zebrała inicjatywa zgłoszona przez Sandrę „fridę” Wojnowską, czyli kobiecy turniej CS:GO w Poznaniu. Dlatego też STS przekaże na organizację tych rozgrywek 9000 złotych. Turniej ten jest kontynuacją akademii CS:GO zainicjowanej przez Sandrę, która chce pomóc w rozwoju żeńskiej sceny Counter-Strike'a w Polsce.

STS jest zaangażowany we wspieranie polskiego esportu i znany z akcji angażujących kibiców. Użytkownicy portalu STS.pl zadecydowali, że nasze wsparcie otrzyma organizowany w Poznaniu kobiecy turniej w CS:GO.

– mówi Mateusz Juroszek, prezes STS.

O sumie 9000 złotych zadecydowała ilość widzów oglądających finał akcji na transmisjach partnerów STS, czyli Pawła „innocenta” Mocka oraz Damiana „Nervariena” Ziaji. Za każdego oglądającego w momencie największej sumy widzów, STS przekazał na projekt jedną złotówę.

STS w dalszym ciągu chce wspierać rozwój esportu w Polsce. Przypomnijmy, że w lutym bieżącego roku, przekazał niespełna 9000 złotych na organizację akademickiej ligi esportowej Edu Esport League, w którym brali udział studenci z całego kraju. Najlepszy zespół zakwalifikował się do University Esports Masters i walczy o tytuł mistrza Europy.