Actina House, bo tak się nazywa warszawskie centrum szkoleniowe, to nowy owoc współpracy firmy Actina z organizacją PACT.

Organizacja Marcina „padre” Kurzawskiego na początku tego roku znacząco rozbudowała współpracę z marką Actina, która stała się ich sponsorem tytularnym. Firma komputerowa zdecydowała się na kolejny krok w esport. Przy pomocy partnerów ADATA, MSI, bequite, Aver Media powstał Actina House, czyli miejsce do zgrupowań dla drużyn esportowych.

Dzięki współpracy wyżej wymienionych firm, PACT będzie miało priorytet w korzystaniu z Actina House, jednak centrum szkoleniowe otwarte jest również dla innych drużyn. Przykładem tego jest bootcamp drużyny Illuminar Gaming, która już dziś rozpocznie swój tygodniowy pobyt w gaming housie. Dodatkowo planowane jest sporo projektów dla drużyn żeńskich oraz obiecujących młodych ekip, dzięki którym będą mogły z usług centrum skorzystać nieodpłatnie.

Actina House to trzypiętrowa willa z ogrodem, która posiada dwie sale szkoleniowe, co pozwala żeby na miejscu znajdowały się nawet dwie drużyny. Dlatego też oprócz iHG, 7 lutego w Actina House swój trening rozpoczną zawodnicy Zula, a 10 lutego gracze CS:GO z organizacji Actina PACT. Oto jak wygląda ten obiekt: