Po trzydziestu pięciu dniach udostępniania nowych emotek, Twitch postanowił przeprowadzić głosowanie na najlepszą z nich. Społeczność będzie mogła wybrać nowego PogChampa.

Rok 2021 rozpoczął się od wielkiej tragedii w środowisku Twitcha. Włodarze platformy zdecydowali się usunąć jedną z najczęściej używanych emotek, ponieważ osoba, której wizerunek był przedstawiony na PogChampie, nawoływała do nienawiści na twitterze. Przez ostatnie 35 dni codziennie publikowano nową odsłonę utraconej „minki”, a teraz przyszedł czas na zebranie odzewu od społeczności.

Dziś o godzinie 21:00 wszyscy zainteresowani widzowie będą mogli wybrać „jak wyglądać będzie przyszłość”. Zgodnie z zapowiedzią, z zaprezentowanych 35 wizerunków wybrany zostanie jeden PogChamp, który zostanie na platformie na stałe.

Na ten moment nie wiadomo czy platforma kiedykolwiek będzie jeszcze próbowała zmienić wizerunek PogChampa. Jedną z najciekawszych propozycji dotyczących tej emotki wciąż pozostaje propozycja totalnej losowości jej wyglądu, która świetnie wizualizowałaby tłum oglądający dany kanał.