Odświeżona wersja kultowego RTS-a, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, pokaże się dopiero po nowym roku. Premiera jeszcze w styczniu.

Trzecia odsłona WarCrafta, to najprawdopodobniej obok Diablo II, najpopularniejszy tytuł z kuźni Blizzarda, biorąc oczywiście pod uwagę starsze gry. Strategia czasu rzeczywistego, które zredefiniowała ten gatunek, doczekała się odświeżonej wersji, która swoją premierę zaliczy w styczniu 2020.

Zapowiedź WarCraft III Reforged pojawiła się na początku listopada ubiegłego roku. Według pierwszych informacji remaster pojawić się miał jeszcze w 2019 roku, a zbliżający się Nowy Rok wskazuje, że pozostało niewiele czasu. Blizzard zabrał jednak głos przyznając, że premiera Reforged jest tuż za rogiem, lecz gra pojawi się dopiero styczniu, a dokładniej 29 stycznia 2020. Osoby chcące cieszyć się odświeżonym klasykiem będą musiały wydać 29.99 euro za wersję podstawową oraz 39.99 za edycję Spoils of War, która oferuje dodatkową kosmetykę.

WarCraft III to tytuł, który stawiał podwaliny rynku esportowego przez kilkanaście lat. Pierwsze turnieje organizowane były jeszcze w 2002 roku i już wtedy pule nagród wynosiły kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Podczas zapowiedzi edycji Reforged, jeden z profesjonalnych graczy W3 – Andriy „Foggy” Koren ujawnił, że Blizzard chce wspierać odświeżonego klasyka na rynku esportowym. Wciąż nie znamy jednak dokładnych szczegółów.