Reprezentanci dwóch czołowych polskich organizacji pojawią się na turnieju piłki nożnej ESPORT GRA. Wydarzenie odbędzie się już 7 sierpnia.

Sezon ogórkowy na scenie Counter-Strike'a trwa w najlepsze. Reprezentanci polskich organizacji wciąż regenerują swoje siły, ale w ramach rywalizacji poza serwerem dwie z nich pojawią się na turnieju piłki nożnej ESPORT GRA by GG League.

Już siódmego sierpnia w Warszawie pojawią się reprezentanci Anonymo Esports oraz x-kom AGO. Na ten moment nie wiadomo czy na murawie pojawią się sami gracze zrzeszeni przez te organizacje, czy może będzie to mieszanka zawodników, pracowników i influencerów.

System rozgrywek będzie opierał się na rywalizacji w dwóch grupach na zasadzie “każdy z każdym”. Drużyny rozegrają po 4 mecze, co daje nam łącznie 20 spotkań w samej fazie zasadniczej. Następnie dwa najlepsze składy z każdej grupy awansują do fazy pucharowej, którą rozpoczną od starć półfinałowych, a całe rozgrywki zakończy wielki finał.

Podczas transmisji GG League zapewni również rozrywkę esportową. Na miejscu powstanie dedykowana strefa 1 versus 1 Legion by Lenovo, na której będą pojawiać się gwiazdy wydarzenia i rywalizować w CS:GO podczas kilku rund na aim_mapie. Wszystko na laptopach gamingowych Lenovo Legion 5. Ponadto najlepszy gracz turnieju otrzyma nagrodę MVP w postaci jednego z laptopów Lenovo Legion 5. Po zakończonej transmisji widzowie na Twitchu oraz osoby biorące udział w evencie, będą miały możliwość wyboru gracza, która go dostanie.

Turniej odbędzie się 7 sierpnia i będzie go można oglądać na kanale https://www.twitch.tv/goodgame_league.