Podczas odbywającego się w ten weekend w Budapeszcie V4 Future Sports Festival obejrzeć mogliśmy rywalizację w CS:GO, LoL, FIFA18 oraz… Clash Royale. Ta ostatnia zakończyła się finałem, w którym wystąpiło dwóch Naszych rodaków – Bloody Dave oraz Wróbelek!

Stawka była wysoka, gdyż pula nagród w turnieju Clash Royale wyniosła aż 100 000 euro! Rywalizowało o nią ośmiu zawodników wyłonionych w regionalnych kwalifikacjach. Pośród nich znalazło się dwóch Polaków – Dawid „Bloody Dave” Czowicki oraz Jakub „Wróbelek” Wróbel. Nasi reprezentanci spisali się fenomenalnie i obaj zdołali awansować do wielkiego finału!

Walka o pierwsze miejsce okazała się bardzo zacięta. Mimo formatu BO7 już od początku przewagą jednego punktu dysponował Wróbelek, który zdołał utorować sobie drogę do finału poprzez drabinkę wygranych. Bloody Dave pokazał jednak, że również ma chrapkę na zwycięstwo szybko wyrównując wynik spotkania. W 5 napiętych grach, Polacy wymieniali się punkt za punkt, ale ostateczny triumf należał do Jakuba „Wróbelka” Wróbla! Tym samym stanął on na szczycie podium turnieju Clash Royale V4 Future Sports Festival, zgarniając 50 000 euro ! Dawid „Bloody Dave” Czowicki będzie zaś musiał zadowolić się drugim miejscem i „zaledwie” 25 000 euro wygranej.

Obu zawodnikom serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu!