W ostatnich tygodniach na TikToku pojawiło się sporo nowych twarzy wywodzących się z gamingu. Dziś z tej okazji trwa 10-cio godzinny live GamerTok.

TikTok w Polsce bardzo się rozwija – również w obszarze gamingu i esportu. Wideo o tej tematyce są bardzo chętnie oglądane, dlatego influencerzy znani z Twitcha czy Youtuba chętnie zakładają konta na TikToku i szybko zdobywają tam popularność, biorąc udział w kreatywnych challengach. Hasztagi związane z grami, które podbiły serca polskiej społeczności to #gamer przybliżający postać gracza oraz #ulubionagra mający swoją premierę w Dzień Dziecka. Dziś rano ruszył na TikToku pierwszy 10-godzinny maraton live o tematyce gamingowej, w którym wzięli udział znani influencerzy.

Od niedawna na TikToku można oglądać takich twórców jak Ewron, Urqueen, Isamu, Izak czy Pasha Gaming School. Mimo że platforma dotychczas nie trafiła do polskiego „przeciętnego” gracza, na świecie wiele organizacji esportowych wykazuje się niemałą kreatywnością tworząc wideo na TikToku. Wśród najbardziej zaangażowanych można wymienić chociażby G2 Esport lub Natus Vincere, których filmy osiągają dziesiątki tysięcy wyświetleń.

Platforma chce trafić do jak największej ilości graczy na świecie. Filmy sygnowane #gamer obejrzano już 8.4 miliarda razy, zaś #ulubionagra który ruszył w dzień dziecka ma już 4.4 miliarda wyświetleń.