Nicklas „Tessin” Dittmer pokonał Stanislava „StanCifka” Cifkę w finale turnieju  PGL Bucharest Tavern Tales 2016 i zarobił 8 000 dolarów. Jest to pierwsze zwycięstwo tego zawodnika w zawodach o tak dużej randze.

Nicklas „Tessin” Dittmer awansował do finału po zwyciężeniu drabinki wygranych. Na swojej drodze pokonał między innymi Jana „SuperJJ” Janßena i  Simona “Crane333” Raunholsta. Awans z Upper Bracketu zagwarantował mu automatyczne zwycięstwo w jednym meczu (do wygrania turnieju potrzebne były dwa wygrane mecze, każdy BO5). Przeciwnikiem Duńczyka był Stanislav „StanCifka” Cifka, który w finale znalazł się przez błąd Frederika „Hoej” Nielsena, o czym więcej przeczytacie TUTAJ.

Mecz zaczął się od najważniejszego pojedynku dwóch Wojowników. Walka była bardzo wyrównana, ale to Tessin szybciej przejął kontrolę i zabił przeciwnika. Można było już myśleć, że Duńczyka nic nie powstrzyma w drodze po zwycięstwo, ale Murlok Paladyn StanCifki dał radę zatrzymać Dragon Tempo Wojownika.  Nie miał on jednak szans przeciwko Łowcy i Tessin znów wyszedł na prowadzenie. Gdy wydawało się, że zwycięzca zeszłorocznego PGL Spring Tavern Tales znów wyrówna wynik meczu, popełnił ogromny błąd. Zamiast użyć Ice Blocka, niepotrzebnie wyczyścił stół, co bez problemu wykorzystał jego przeciwnik zagrywając N'Zotha.

Dzięki przewadze jednego meczu Tessin wygrał w ten sposób cały turniej i 8 000 dolarów. Jest to jego pierwsze zwycięstwo w tak dużych, międzynarodowych rozgrywkach offline. StanCifka znalazł się w finale przez duży przypadek, ale z Bukaresztu wyjedzie bogatszy o 4 000 dolarów. Stolica Rumunii jest szczęśliwym miejscem dla sympatycznego Czecha. W poprzednich zawodach z serii PGL Tavern Tales zajął pierwsze miejsce, pokonując w finale byłego mistrza świata – Firebata.