Gracz ZETA DIVISION – takej  został zawieszony przez Riot Games po tym, jak okazało  się, że boostował konta w VALORANCIE.

Riot Games znane jest z tego, że mocno karze profesjonalnych graczy, którzy decydują się zarobić na boostowaniu kont. Nie ma się, co dziwić, bo nie są to małe stawki. W League of Legends za jedno zwycięstwo na Challengerze czy Masterze taki zawodnik może otrzymać nawet 50 euro.  W FPS-ie Riot Games ceny za taką usługę są z pewnością niższe, ale i tak można się dorobić całkiem niezłej sumy.

takej już kilka lat temu dorabiał sobie na boostowaniu kont. Dawniej miał nawet specjalną stronę, na której promował swoje usługi w CS-ie. Teraz Riot Games postanowiło ukarać gracza i  zawiesić go na trzy miesiące. Japończyk przez ten czas ma także zakaz pokazywania się w mediach społecznościowych. Organizacja zawodnika ogłosił również, że ten nie otrzyma pensji za najbliższy kwartał roku.

Zawieszenie takej mocno skomplikowało sytuację ZETA DIVISION. Organizacja już teraz postanowiła, że zespół nie zagra w eliminacjach ostatniej szansy do VCT Champions. To oznacza, że Japończycy na pewno nie wystąpią na mistrzostwach świata w VALORANCIE.