Jeden z największych producentów sprzętu komputerowego na świecie – firma SteelSeries – ogłosił rozpoczęcie współpracy z organizacją esportową FaZe Clan.

SteelSeries ogłosiło dziś, że stało się partnerem jednej z najbardziej znanych organizacji esportowych na świecie, czyli FaZe Clan. Producent stał się wyłącznym dostawcą peryferiów do gry, takich jak myszki, klawiatury, słuchawki, podkładki i kontrolery. Współpraca obejmuje wszystkie dywizje organizacji. Od teraz gracze FaZe Clan w Counter-Strike Global Offensive, Call of Duty, PlayerUnknown's Battlegrounds, Fortnite, Rainbow Six Siege oraz FIFA będą używać peryferiów właśnie tej firmy.

FaZe Clan jest najbardziej znane głównie dzięki swojej drużynie CS:GO, która ostatnio wygrała między innymi turniej z cyklu Intel  Extreme Masters w Sydney. Ponadto, organizacja ta skupia innych topowych graczy z wyżej wymienionych gier na całym świecie.

Tony Trubridge (Global esports Manager w SteelSeries) nową współpracę komentuje tak:

„Esport to naturalna część DNA SteelSeries. To, jak FaZe Clan potrafi połączyć pasję, wiedzę i poświęcenie, aby osiągnąć sukces, jest niezrównane. Jesteśmy niesamowicie dumni, że możemy być oficjalnym partnerem zespołu i wyposażyć wszystkich zawodników w nasz sprzęt.”

Z kolei Erik Anderson (Head of FaZe Clan esports) odnosi się do nowej współpracy z nie mniejszym entuzjazmem:

„SteelSeries ma bogatą historię współpracy z legendami esportowej sceny, co sprawia, że z radością możemy powitać tę markę w gronie partnerów FaZe Clan. SteelSeries wyznacza trendy, tworząc najlepsze produkty, dzięki którym nasi zawodnicy będą mogli walczyć o najwyższe trofea.”