Valve podczas Game Developers Conference zaprezentowało zmiany nadchodzące na platformę steam. Jedną z nich jest odświeżenie wyglądu, do którego dostęp dostaniemy dopiero latem.

Game Developers Conference to coroczne spotkanie producentów gier odbywające się w San Francisco. Podczas tegorocznej edycji jeden z paneli wystąpili przedstawiciele Valve, którzy nareszcie potwierdzili, że steam przejdzie poważne odświeżenie szaty graficznej w bibliotece gier.

Niestety ale zmiany wizualne nie zajdą na całej platformie, a jedynie w bibliotece, czyli takie elementy jak profile graczy czy sam sklep wciąż pozostaną bez zmian. Jednakże nawet małe odświeżenie platformy cieszy, ponieważ jej wygląd starzeje się coraz szybciej.

Zakładka ze spisem gier ma być podobna do obecnego czatu steama. Oferować będzie więcej opcji dostosowywania listy według swoich potrzeb, co może bezpośrednio przełożyć się na wygodę użytkowania platformy. Dodatkowo na zdjęciach pokazanych na konferencji możemy zobaczyć, że czat jest integralną częścią biblioteki. Jednak jedną z najciekawszych zmian będzie ekran poszczególnego tytułu i to powinno zainteresować przede wszystkim fanów esportu.

Gdy wybierzemy poszczególną grę pojawią nam się standardowo informacje o tym ile czasu w niej spędziliśmy oraz jakie nagrody otrzymaliśmy. Jednak nowością będzie promowanie w tym miejscu wydarzeń związanych z danym tytułem. Priorytetowo wyświetlony zostanie panel informujący nas o np. odbywającym się turnieju lub ważnej aktualizacji. Wszystkie wydarzenia będą grupowane w zakładce Events. Oto kilka zdjęć odświeżonej platformy: