Najpopularniejsza platforma wśród graczy – Steam, od teraz będzie posiadać wybrane tytuły studia Electronic Arts, a wszystko w ramach nowej współpracy.

Ostatnie lata przyniosły nam zwiększającą się rywalizację gigantycznych wydawców gier wideo w sferze tzw. launcherów. Każde duże studio chce mieć swoją platformę, na której będzie można zakupić oraz włączyć wszystkie wydane tytuły. Sytuacja zaostrzyła się szczególnie mocno gdy do gry wkroczyło Epic Games z własną platformą, która ma za zadanie bezpośrednio konkurować z największym graczem – Steamem od Valve. Epic Games zaczęło stosować wiele chwytów – tytuły „triple A” kupowane na wyłączność lub czasową wyłączność, rozdawnictwo wielu gier za darmo, czy potężne promocje w sklepie. Steam nie mógł pozostać dłużny i wczoraj dowiedzieliśmy się jaki krok podjął.

Firma Valve z dniem 15 listopada rozpocznie współpracę z Electronic Arts, której owocem będzie dodanie abonamentu EA Access na Steam (będzie to pierwsza usługa abonementowa na tej platformie) oraz możliwością zakupu gier od EA, które dotychczas były do nabycia wyłącznie na platformie Origin, bezpośrednio na Steamie. Kooperacja nie będzie przypominała tej z Ubisoftem, gdyż gracz nie będzie musiał posiadać obydwóch launcherów żeby uruchomić tytuły dodane na platformę od Valve.

 Współpraca rozpocznie się wraz z premierą gry Star Wars™ Jedi: Upadły zakon 15 listopada – gra jest już dostępna w przedsprzedaży. W najbliższych miesiącach gracze z platformy Steam będą mogli zagrać w tak znane tytuły jak The Sims™ 4 czy Unravel™ Two. Gry wieloosobowe – jak Apex Legends™, FIFA 20 czy Battlefield™ V – będą dostępne od przyszłego roku, a użytkownicy platform Origin™ oraz Steam będą mieć możliwość wspólnej gry.

W The Vault czeka na ciebie cała biblioteka gier, ale oprócz samych gier, EA Access zapewnia szereg dodatkowych korzyści. Zapewnij sobie specjalne traktowanie dzięki wyjątkowym zniżkom na cały asortyment, a także korzyściom dla członków w naszych największych grach.

 – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie