Były profesjonalny gracz Counter-Strike'a oraz jeden z największych streamerów na świecie wraca do korzeni. shroud podpisał umowę na wyłączność z twitch.tv.

Wielu może kojarzyć shrouda z jego występów na międzynarodowej arenie CS:GO, lecz zdecydowanie więcej osób zna go z jego streamów. Michael Grzesiek na początku ubiegłego roku stał się jednym z największych twórców transmisji online na świecie m.in. za sprawą premiery gry Apex Legends, którą Kanadyjczyk pokazywał na swoim kanale. Jednak nie był to jedyny tytuł ogrywany przez Michaela, wszak niektórzy nazywali go „królem FPS-ów” dzięki jego świetnym umiejętnością strzeleckim m.in. w PUBG, CS:GO, Call of Duty i innych.

W ubiegłym roku Grzesiek zdecydował się opuścić swoją pierwotną platformę do streamowania i związał się umową na wyłączność z Mixerem, którego właścicielem był Microsoft. Jednak dokładnie 22 lipca usługa Mixer została zamknięta, a shroud otrzymał wolność wyboru co do swojego nowego „domu”. Zdecydował się on wrócić do korzeni, czyli na twitch.tv, na którym zdobył tak wielką popularność. Niestety szczegóły finansowe tej umowy nie ujrzały światła dziennego.

Grzesiek jest jedynym streamerem z „wielkiej trójcy”, który na pewno pojawiać się będzie na Twitchu. Tyler „Ninja” Blevins, również spadochroniarz z Mixera, ostatnio skakał między YouTubem oraz Twitchem, przez co można spekulować, że nie związał się jeszcze żadną umową. Z kolei Herschel „Dr Disrespect” Beahm IV po otrzymaniu permanentnej kary od „fioletowej” platformy również zdecydował się na występy na kanale YouTube.