Wczoraj zakończyły się mistrzostwa świata w Teamfight Tactics. Nasz rodak – Shircane ostatecznie zakończył zmagania tuż poza podium.

W finale Teamfight Tactics Reckoning World Championship zmierzyło się ze sobą ośmiu najlepszych taktyków z całego świata. Wśród nich znalazł się Polak – zawodnik devils.one Shircane, który był zarazem jednym reprezentantem Europy w tej stawce.

Shircane finałową rozgrywkę rozpoczął nie najlepiej, bo od zajęcia siódmego i szóstego miejsca. Później systematycznie odrabiał stratę i w pewnym momencie miał nawet szansę zdobyć tytuł mistrza świata. Ostatecznie po ostatniej grze uplasował się tuż poza podium i zakończył Teamfight Tactics Reckoning World Championship na czwartym miejscu, zdobywając 17 tysięcy dolarów. Warto pamiętać, że gracz devils.one rozpoczął rozgrywki od pierwszej fazy turnieju – Play-Inów.

Po zakończeniu finałów mistrzostw świata w Teamfight Tactics Polak na antenie Polsat Games przyznał, że nie jest zbytnio zadowolony ze swojego występu w finale, a szczególnie z kilku gier. Sam turniej w swoim wykonaniu ocenił jednak bardzo dobrze, mimo że odczuwa pewien niedosyt.

Z tytułu mistrza świata Teamfight Tactics może cieszyć się reprezentant Chin – Huanmie, który zdobył 44,5 tysiąca dolarów. Na drugim miejsce znalazł się jego rodak qituX, a najniższe miejsce na podium zajął Amerykanin DeliciousMilkGG.