Napastnik Manchesteru City Sergio Aguero zainwestował w esport. Nowa organizacja, której właścicielem jest Argentyńczyk nosi nazwę KRÜ Esports.

Kun będzie jednocześnie CEO, jak i założycielem organizacji. Początki związku Aguero z esportem wypadają się na 2020 rok, kiedy to Argentyńczyk zaczął regularnie streamować na swoim kanale Twitch. Napastnik grywał w takie produkcje jak FIFA 21, Fall Guys, Among US, CS:GO i F1. Na jego kanale – slakun10 – znajdują się retransmisje z niektórych rozgrywek. Argentyńczyk w niedługim czasie zdążył zgromadzić niemal 2,5 miliona obserwujących.

Co ciekawe, Aguero ma na swoim koncie również wzięcie udziału w rozgrywkach esportowych. Mowa tu o Formula 1 Esports Virtual Spanish Grand Prix, które odbyło się w maju. Zawodnik wcielił się w rolę kierowcy Aston Martin Red Bull Racing, jego towarzyszem z zespołu był profesjonalny kierowca F1 – Alex Albon.

Aguero swój nowy projekt zaprezentował na filmie promocyjnym, który ukazał się na jego social mediach:

Póki co niewiele wiemy o samym KRÜ Esports. Według zapowiedzi organizacja nie będzie ograniczała się do jednego regionu. Siedziby firmy znajdują się w Argentynie i Barcelonie, sam zawodnik jednak mieszka w Wielkiej Brytanii. Po trailerze możemy się także spodziewać, że KRÜ Esports otworzy co najmniej kilka dywizji w takich grach jak FIFA, CS:GO, Valorant czy Fortnite.