Po raz kolejny rusza plebiscyt Polish Esport Awards 2019, który wyłoni m.in. gracza roku, inicjatywę esportową, czy kampanię marketingową.

Jak to zazwyczaj bywa, po zakończonym roku należy podsumować działania branży. Tego chce się podjąć plebiscyt Polish Esport Awards, który przyzna nagrody w dziesięciu różnych kategoriach, a dokładniej: gracz roku, organizacja roku, event roku, rozgrywki roku, streamer roku, komentator roku, inicjatywa sportowa roku, partner roku, odkrycie roku oraz na koniec kampania roku.

W pierwszym etapie głosowania, które potrwa do 21 stycznia, każdy z Was może na tej stronie zgłosić swoich kandydatów w ww. kategoriach. Kapituła plebiscytu doda do drugiego etapu trzy propozycje z największą ilością zgłoszeń. Następnie w kolejnym etapie, od 28 stycznia do 11 lutego, codziennie będzie można oddawać swoje głosy na swoich ulubieńców z każdej kategorii. Wyłonieni zwycięzcy 12 lutego zostaną nagrodzeni na uroczystej gali na stadionie Legii Warszawa.

Warto wymienić również skład kapituły. Podobnie jak w poprzednim roku zasiądą w niej Jakub Paluch (ELIGA), Wojciech Jeznach (Fantasy Expo), Aleksander Szlachetko (ESL Polska), Krzysztof Stalewski (Legia eSports), Piotr Bombol (Gamesnet) i Paweł Kowalczyk (ONET). Będą oni odpowiedzialni za wybór reszty uczestników, którzy dołączą do tych najczęściej wskazywanych przez głosujących.