Już 22 maja rozpoczyna się pierwszy turniej kwalifikacyjny do Grand Prix Infoszach 2021. Wielki finał turnieju zbiegnie się zaś z urodzinami portalu, oznacza to, że odbędzie się on w listopadzie 2021 roku.

Zbliżające się Grand Prix to trzeci sezon internetowych turniejów szachowych klubu Infoszach, który odbędzie się na platformie chess.com. Udział w rozgrywkach jest darmowy i dla zawodników nie ma żadnych ograniczeń względem stopnia zaawansowania. Organizatorzy turnieju oprócz doświadczonych szachistów, chcą także dotrzeć do amatorów lub ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem.

Celem rozgrywek jest także przełamanie stereotypu szachów jako nudnej i powolnej dyscypliny. Z tego względu event odbędzie się w tempie szachów błyskawicznych. Ponadto dynamiczny komentarz i innowatorska oprawa audiowizualna zapewnią niezapomniane wrażenia z oglądania transmisji turnieju.

Jak wygląda format Grand Prix? Będzie to cykl sześciu imprez kwalifikacyjnych, rozpoczynających się w dniach:

  • 22 maja
  • 19 czerwca
  • 26 czerwca
  • 15 sierpnia
  • 25 września
  • 23 października

W listopadzie zaś planowany jest wielki finał turnieju, w którym ośmiu zawodników zagra systemem pucharowym. Formuła turniejów kwalifikacyjnych (zwanych również specjalnymi) to z kolei system szwajcarski, tempo gry zawsze będzie wynosić 3+1, liczba rund to 9. By wygrać turniej specjalny należy pokonać w czterech partiach rozgrywanych tempem turniejowym tak zwanego “bossa” – jednego z organizatorów lub streamerów. Zwycięzcy poszczególnych kwalifikacji będą mogli zapewnić sobie udział listopadowym finale Grand Prix, pozostałe miejsca otrzymają gracze wyłonieni za pomocą specjalnej punktacji prowadzonej podczas eliminacji.

Zwycięzcy poszczególnych turniejów otrzymają nagrody – te zostaną przedstawione bliżej terminów rozgrywek. W wielkim finale każdy uczestnik otrzyma nagrodę proporcjonalną do zajętego przez niego miejsca.

Transmisja wszystkich wydarzeń odbędzie się na kanale Twitch: www.twitch.tv/infoszach. By zapisać się do turnieju, należy dołączyć do klubu Infoszach na platformie – www.chess.com/club/infoszach i zapisać się do konkretnego turnieju. ESPORT NOW objęło patronatem medialnym całe Grand Prix Infoszach.