Dzisiaj ma miejsce polska premiera filmu „Robin Hood: Początek”. Momentami produkcja nawiązuje popularnych „strzelanek”, widzowie zobaczą również dynamiczne ujęcia rodem z gier.

29 listopada na fanów kinematografii czeka kolejna głośna premiera. Właśnie dzisiaj w polskich kinach pojawi się film pod tytułem „Robin Hood: Początek”. Oto opis nowej amerykańskiej produkcji:

Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin z Loxley powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina – piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty i sprawiedliwości Robin postanawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Jego kompanem i nauczycielem staje się dawny wróg Mały John. Już wkrótce w mieście pojawia się tajemniczy wojownik w saraceńskim kapturze, który odbiera bogatym i rozdaje biednym. Szybko okaże się jednak, że okoliczności wymagają działań na większą skalę, bowiem Szeryf wraz z kościelnymi dostojnikami planują zdradę, która może zagrozić całemu królestwu. Robin musi więc zgromadzić siły zdolne do otwartej walki z regularną armią.  

Przygodowy film akcji zahacza również o klimaty popularnych strzelanek. Można w nim zobaczyć wiele dynamicznych ujęć dobrze znanych fanom gier komputerowych. W produkcji reżyserii Otto Bathursta (współtwórcy pierwszego sezonu „Peaky Blinders”) zagrają Jamie Dornan, Jamie Foxx, Eve Hewson czy Taron Egerton. Oto oficjalny trailer filmu:


W promocję filmu w Polsce zaangażowali się niektórzy popularni streamerzy, którzy informowali o nim na Facebooku lub Instastories. Na portalach społecznościowych organizują oni konkursy na darmowe bilety. Konkursowe posty znajdziecie pod tymi linkami: Arquel, Kubon, Leh, Izak, Bonkol, Nexos, Dis.