Riot Games zapowiedziało oficjalną zmianę nazwy aplikacji League+, która zyska wiele nowych możliwości dla różnych tytułów studia.

Od kilku lat fani League of Legends mogą korzystać z aplikacji League+. Jej główną funkcjonalnością była możliwość komunikowania się z kolegami z gry używając telefonu, lecz z biegiem lat i wypuszczeniem kolejnych produkcji, appka przestała spełniać swoje zadanie. Dlatego też amerykańskie studio jeszcze w tym roku przemianuje League+ na Riot Mobile, którego wachlarz umiejętności będzie znacznie szerszy.

Nowa aplikacja ma być centrum informacji o wszystkich produkcjach Riotu, nie tylko o League of Legends. Dlatego w Riot Mobile znajdziemy sekcję wiadomości, którą będziemy mogli porządkować według interesujących nas tytułów – począwszy od Ligi Legend, przez TFT, LoR-a, na Valorancie kończąc. Poza tym gracze otrzymają możliwość komunikacji między grami, a także między regionami. Ponadto zaimplementowany zostanie nowy system wyszukiwania znajomych oraz wyświetlania profilów graczy.

Kiedy to wszystko nastąpi? Premiera Riot Mobile zaplanowana jest na 4 października, więc jeszcze przyjdzie nam chwilę poczekać. Dobrą wiadomością jest fakt, że nie trzeba zapisywać tej daty w kalendarzu, wszak wszystkie osoby korzystające z League+ powinny otrzymać automatyczną aktualizację appki po jej premierze.