Twitch wprowadza nowy program na swój portal – „Local Subscription Pricing”. Platforma będzie teraz dostosowywała cenę subskrypcji zależnie od regionu.

Rewolucja cenowa jest podyktowana obecną analizą rynku. Ta zaś wskazuje, że w porównaniu do Stanów Zjednoczonych aż o 50% mniej aktywnych użytkowników w Europie i Azji wspiera swoich twórców. Ta różnica wynika z tego, że cena subskrypcji jeszcze wszędzie taka sama i wynosi 4,99$. Co innego jednak wydać dla Amerykanina taką kwotę, a dla przykładowo Polaka, dla którego jest to prawie 20 zł. Za niewiele większą kwotę mamy w Polsce chociażby miesięczny abonament na HBO GO, czy Netfliksa, jeśli współdzielimy z kimś konto.

Twitch dlatego zamierza wprowadzić Local Subscription Pricing, dzięki którym ceny będą dostosowane do regionu. Na razie firma zamierza przeprowadzić testy w Meksyku i Turcji. Tak oto w kraju Montezumy sub będzie kosztował 48 pesos, czyli 2,43 dolara amerykańskiego. W Turcji zaś będzie to 9,90 liry tureckiej, czyli zaledwie 1,19 $! Program testowy rusza już 20 maja, trzeba przyznać, że ceny są rewolucyjne. LSP w pozostałych regionach, czyli Azji, Ameryce Południowej, Afryce i Europie ma zostać wprowadzone dopiero w trzecim kwartale 2021 roku.

Jednocześnie nie stracą na tym twórcy, tak przynajmniej twierdzi sam Twitch. Według firmy obniżenie cen subskrypcji zwiększy przychody streamerów. By jednak zminimalizować potencjalne spadki, platforma wprowadza 12-miesięczny program, który zagwarantuje określony poziom przychodów.