Skutki światowej akcji #StayHome na rynku gier są od razu widoczne. 22 marca o godzinie 14:50 Steam pobił swój rekord aktywnych użytkowników jednocześnie – wyniósł 22 678 529 zalogowanych graczy.

Można było się spodziewać ogromnych wzrostów takich firm jak VALVE czy Netflix. Ci pierwsi w ostatnich dniach biją swoje rekordy popularności. Mowa tu o liczbie aktywnych użytkowników Steama jednocześnie. W sobotę przekroczono granicę 22 milionów, a w niedzielę ustanowiono nowy rekord, który aktualnie wynosi 22 678 529 graczy. Najprawdopodobniej liczba ta będzie wciąż rosnąć. Oto wyniki Steama z ostatnich dni:

Takie skoki popularności są oczywiście związane z szalejącą pandemią koronawirusa. Rządy kolejnych krajów wprowadzają coraz ostrzejsze zasady, a społeczeństwa są zachęcane do przesiadywania w domu. Godziny w domowym zaciszu mogą być przyjemne, ale jeśli godziny zamieniają się w dni, to ludzie muszą znaleźć dla siebie jakąś rozrywkę. Tę oferuje m.in. Steam i jego obszerna biblioteka gier.

Prawdziwy skok popularności zaobserwujemy jednak wtedy, gdy przyjrzymy się wynikom Steama w perspektywie kilku miesięcy. Jeszcze w lutym jednocześnie zalogowanych było około 18 milionów osób. Miesiąc później jest to ponad 22 miliony. Zapewne wynik będzie rosnąć, zwłaszcza, że kolejni deweloperzy jak chociażby Ubisoft oferują darmowy dostęp do swoich gier. W ten weekend użytkownicy Steama mogli zagrać na przykład w Assassin's Creed: Odyssey i nie ponieśli z tego tytułu żadnych opłat.