Przez ostatnie kilka dni jednym z głównych tematów na serwisach traktujących o League of Legends była kontuzja nadgarstka u wspierającego G2.Esport – Mikyx. Dziś poznaliśmy imię jego zastępcy w ostatnim tygodniu rozgrywek LEC.

Mihael 'Mikyx' Mehle miał problemy z nadgarstkiem od początku splitu, a teraz w momencie, kiedy jego formacja ma zagwarantowane pierwsze miejsce na koniec fazy zasadniczej LEC, zdecydował poddać się leczeniu. Jeżeli potwierdzą się prognozy to wspierający powinnien być dostępny już na półfinał europejskich rozgrywek i tym samym powróci do podstawowego składu swojej drużyny.

W ostatnim tygodniu rozgrywek w ramach LEC jego miejsce zajmie Hampus Mikael 'PromisQ' Abrahamsson. Szwed w swojej karierze rozegrał 177 gier w ramach europejskiego LCS. Ostatni split w ramach starego brandu zakończył na ostatnim miejscu, reprezentując wtedy barwy H2k-Gaming. Od momentu zakończenia współpracy ze swoją byłą drużyną we wrześniu 2018 roku Hampus miał swoistą przerwę w rozgrywkach profesjonalnych i ostatnia kolejka LEC będzie dla niego powrotem do esportu po półrocznej przerwie.