Każde kolejne kwalifikacje, to mniejsza liczba polskich drużyn w dalszych etapach. W 1/8 finału w przedostatnim turnieju eliminacyjnym zobaczymy tylko trzy ekipy.

W pierwszych kwalifikacjach mogliśmy pierwszy dzień przetrwało aż pięć drużyn, w następnych – cztery, a po wczorajszym maratonie spotkań best-of-one ostała się wyłącznie trzy – Actina PACT, Aristocracy oraz AGO Esports.

W tych kwalifikacjach nie brała udziału drużyna x-kom team, ze względu na ślub Daniela „STOMPA” Płomińskiego. Po trzech rozegranych meczach prysły marzenia o Minorze graczy Virtus.pro oraz AVEZ Esport, którzy przegrali odpowiednio z STEPxHYDR i Tricked. O krok od sukcesu pierwszego dnia była reaktywowana Mikstura, która okazała się odrobinę słabsza od szwedzkiego Chaos Esports Club.

Dziś o awans będą walczyć trzy ekipy, lecz ponownie ustawienie drabinki nie sprzyja naszym. Już w 1/8 finału jednej z drabinek spotkają się dwa polskie składy – Actina PACT podejmie walkę z ekipą Wiktora „TaZa” Wojtasa. Mają szansę zrewanżować się za porażki m.in. podczas LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów czy ESL Mistrzostwa Polski, a wszystkie te mecze były w większości bardzo wyrównane. Natomiast AGO Esports podejmie rękawicę HAVU, z którym wielokrotnie wygrywało.

Oto harmonogram spotkań:

  • 17:00 – AGO Esports vs HAVU
  • 17:00 – Aristocracy vs Actina PACT

Polskie transmisje można będzie znaleźć na kanałach Piotra „izaka” Skowyrskiego oraz KXN Studio.