Twórcy League of Legends pozwali organizację Riot Squad, pochodzącą z Chicago, za naruszenie praw autorskich.

League of Legends jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych tytułów esportowych na całym świecie. Właściciele tego tytułu od lat pracują nad rozbudową swojej marki, stawiając każdy krok bardzo uważnie. Jak podaje portal polygon.com, amerykańska studio złożyło pozew do sądu na organizację Riot Squad za naruszenie praw autorskich.

Twórcy LoL-a twierdzą, że Riot Squad mógł przybrać taką nazwę z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest intencjonalne wprowadzanie w błąd odbiorców aby wierzyli w konotacje pomiędzy dwoma podmiotami, które w rzeczywistości nie istnieją. Drugim powodem może być afiliacja z marką Riot oraz jego produktami i usługami. Na poparcie swoich argumentów Riot Gamesw przeszłości zastrzegło sobie słowo „Riot” jako znak firmowy w użyciu w związanym z grami wideo i esportem.

Studio wnioskuje o ukaranie amerykańskiej organizacji Riot Squad Esports za celowe używanie zastrzeżonego znaku firmowego. Amerykańska firma prosi o sądowy zakaz używania tej nazwy oraz o odszkodowanie z tytułu poniesionych szkód.

Riot Squad Esports na chwilę obecną nie posiadało drużyny w League of Legends, lecz miało reprezentantów w Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite, Rainbow 6 Siege, Apex Legends oraz PlayerUnknown’s Battlegrounds. Jeśli chodzi o dywizję CS:GO, to można z niej kojarzyć chociażby Pujana „FNS” Mehta i Petera „ptr” Gurney'a, którzy od lat działają na scenie Counter-Strike'a. Dotychczas żadna z wyżej wymienionych drużyn nie osiągnęła niczego spektakularnego w świecie esportu.

Pełną treść pozwu możecie znaleźć poniżej: