Hitowy transfer Neymara poza boiskiem piłkarskim. Brazylijczyka transmisje Live od teraz będziemy mogli śledzić na platformie Facebook Gaming.

Facbook miał być prawdziwym konkurentem dla Twitcha oraz YouTube’a. Mark Zuckerberg od samego początku miała ambitne plany związane z tworzeniem platformy gamingowej. W krótkim czasie Zuckerberg zakontraktował potężnych influencerów, na czym się zdecydowanie przejechał. Platforma YouTube Gaming w żaden sposób nie była przystosowana odpowiednio ani dla streamerów, ani widzów.

Na platformę streamingową Facebooka przez ostatni rok spadła fala hejtu. Wielu streamerów zaraz po wygaśnięciu kontraktu z gigantem zdecydowało się z powrotem powrócić na Twitcha bądź YouTube’a. Projekt Marka Zuckerberga przekonał jednak Neymara, który dziś związał się umowę z Facebook Gaming.

Możemy jedynie domyślać się, jak ekskluzywną ofertę otrzymał piłkarz PSG, decydując się przejść na Facebooka. Jego ”transfer” z pewnością jest strzałem w dziesiątkę dla platformy gamingowej Marka Zuckerberga, która wreszcie przyciągnie większe grono widzów.  Jak dotąd transmisje Neymara mogliśmy śledzić na Twitchu. Live’y Brazylijczyka przeważnie skupiały się wokół takich gier, jak CS:GO, Call of Duty, Fortnite.