Według przecieków, które pojawiły się w sieci, już za niedługo w nasze ręce trafi nowy darmowy Battle Royale produkcji Ubisoftu.

W momencie gdy mogłoby się wydawać, że siła Battle Royale na rynku powoli słabnie, a moda na ten tryb mija, Ubisoft zadecydował zadebiutować na tym rynku. Według przecieków firma pracuje nad wysokobudżetową produkcją, która w dniu premiery ma być darmowa. Według plotek, na wzór Valoranta czy Apex Legends, do testów zaproszono zostało pokaźne grono youtuberów, streamerów i infuencerów ze świata gamingu.

Pierwsze informacje dotyczące tego tytułu pojawiły się dopiero wczoraj. W sieci opublikowano kilka zdjęć z gry oraz wstępne informacje – ma to być strzelanka pierwszoosobowa w futurystycznym świecie. Zamknięta beta ma pojawić się już 2 lipca, czyli pojutrze, a premiera ma odbyć się pod koniec ubiegłego roku. Jednak coś co ma odróżniać tę grę od jej konkurencji ma być integracja z kontem twitch.tv. Tytuł tworzony jest z myślą o streamerach oraz ich widzach, którzy za pomocą odpowiednich komend wpisywanych na czacie, będą mieli bezpośredni wpływ na rozgrywkę toczoną na serwerze. Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu opublikowane zostaną filmy z rozgrywką

Oprócz wyżej wspomnianego wkładu widzów na rozgrywkę, Ubisoft ma rozpocząć ścisłą współpracę z twitchem dotyczącą zakupu bitsów. Za każdym razem gdy widzowie zakupią tzw. Twitch Bits oglądając Hyper Scape, streamer dostanie część z nich. Dodatkowo twórcy będą mogli otworzyć swoją poczekalnie wyłącznie dla swoich subskrybentów, zachęcając do wspólnej gry.