17 maja, w poniedziałek, Sergiusz „Nitrozyniak” Górski został zawieszony na platformie streamingowej Twitch. Poznaliśmy powód zbanowania youtubera.

Nitro powrócił do streamiowania na Twitchu po prawie dwóch latach – jego ostatnia dłuższa aktywność miała miejsce w 2019 roku. Od tamtego czasu Górski streamował na innych platformach – głównie na Facebooku i YouTube. 25-latek zdecydował się jednak wrócić na Twitcha, gdzie prowadził transmisje od kwietnia. Nie mieliśmy jednak okazji cieszyć się transmisjami Nitra przez dłuższy czas, bowiem już w połowie maja twórca otrzymał bana od platformy.

Dzisiaj poznaliśmy oficjalny powód zawieszenia. Co ciekawe, nie chodzi wcale o to, co mogło się pojawić na streamach Nitra, który słynie z kontrowersyjnych zachowań i wypowiedzi. Górski według Twitcha złamał inny punkt regulaminu, który brzmi: „molestowanie innych osób w wiadomościach prywatnych lub publicznych”. Konto właściciela 7more7 zostało zawieszone na czas nieokreślony. Oznacza to, że ban będzie trwał co najmniej 30 dni, lub do czasu wyjaśnienia całego zamieszania. Pozostaje więc możliwość, że Nitro skutecznie się odwoła i szybciej wróci na platformę.

Sam Sergiusz wyjaśnia, jak mogło dojść do zawieszenia:

Dostałem bana za molestowanie innych osób w wiadomościach publicznych lub prywatnych. Wiadomości prywatnych nigdy w życiu nie używałem, nawet nie wiem jak tego używać, czyli wychodzi na to, że kur** jakaś streamerka musiała dostać jakiegoś puncha na czacie”. 

Youtuber odwołał się już od kary, więc może spełnić się scenariusz, w którym Górski wróci na Twitcha szybciej. Wszystko pozostaje w gestii moderacji firmy.