Jakiś czas temu Virtus.pro wycofało się z rozgrywek w grze Hearthstone. Dziś ogłosili, że dwójka z ich byłych graczy zmienia dyscyplinę i powracają do organizacji.

W styczniu Virtus.pro ogłosiło, że całkowicie rezygnują ze swojej reprezentacji w grze Hearthstone. Wśród osób, które ściągnęły pomarańczowo-czarną koszulkę znaleźli się Ole „Naiman” Batyrbekov oraz Artem „DrHippi” Kravets. Ten duet powraca do organizacji, lecz zmieniając dyscyplinę. Zarówno Ole jak i Artem od dziś będą rywalizować w nowo powstałej grze Artifact, karcianki spod ręki Valve.

Ole „Naiman” Batyrbekov wziął udział w premierowym turnieju Artifact Preview Tournament, gdzie znalazł się w najlepszej ósemce graczy. Oto jak komentuje powrót do organizacji:

Nawet po rozpadzie dywizji Hearthstone'a, w sercu nie przestałem być niedźwiedziem. Jestem bardzo podekscytowany, że ponownie będę reprezentował Virtus.pro. Nawet debiutancki turniej okazał się dla mnie owocny, ale jak zawsze przed nami wiele nauki. Bez wątpienia Valve udało się stworzyć coś całkowicie nowego. Teraz zobaczymy, co możemy z tym zrobić.

Artifact będzie miał swoją oficjalną premierę już 28 listopada. Jeden dzień później odbędzie się turniej Artifact Mighty Triad: Strength Invitational, w którym weźmie udział m.in. duet spod bandery Virtus.pro, a w puli nagród znajduje się $10,000.