Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż możemy oczekiwać ogłoszenia odnowionej edycji pierwszej część kultowego StarCrafta. Kiedy? Być może jeszcze w tym miesiącu.

Czym jest StarCraft: Remastered? To odświeżona wersja wydanej w 1998 roku przez studio Blizzard Entertainment słynnej gry strategicznej. O jej domniemanym powstaniu mówi się od blisko dwóch lat, lecz ostatnimi czasy pogłoski stają się coraz realniejsze.

O powstaniu odnowionej wersji SC zaczęło być głośno w 2015 roku, kiedy Blizzard na swej oficjalnej stronie opublikował pewną ofertę pracy. Zadaniem przyszłego pracownika miało być przystosowanie do obecnych komputerów klasycznych gier wydawcy – w tym StarCrafta.

Niedawno w internecie znów zawrzało, tym razem za sprawą artykułu z południowokoreańskiego portalu Sports Seoul, który następnie został przetłumaczony na łamach forum Team Liquid. Według Sports Seoul odnowiony StarCraft miałby przyjąć podtytuł „Remastered”, natomiast wszelkie poprawki mają dotyczyć wprowadzenia grafik w wysokiej rozdzielczości oraz dodania gry do aplikacji Battle.Net. Sam gameplay ma nie ulec zmianom, a oficjalne ogłoszenie podobno odbędzie się w Korei Południowej. Przewidywana data premiery to maj lub czerwiec bieżącego roku.

Ostatnie dni można nazwać serią wydarzeń, które bezpośrednio powiązuje się z potencjalną zapowiedzią SC: Remastered. W oficjalnym sklepie Blizzarda antologia StarCrafta została oznaczona jako chwilowo wyprzedana, a przed finałem GSL wystąpią legendarni gracze SC:BW (m.in. Jaedong czy Flash). Czy to właśnie wtedy oficjalnie usłyszymy o odnowionej wersji pierwszego kosmicznego RTSa?