Popularna platforma esportowa smash.gg, na której np. rozgrywana była większość turniejów Twitch Rivals, została wykupiona przez amerykańską firmę Microsoft.

Platforma smash.gg zrzesza ponad 6.000 organizatorów turniejów. Na początku służyła ona przede wszystkim do organizowania zawodów w Super Smash Bros, stąd pochodzi jej nazwa, lecz później zyskała popularność również w innych produkcjach. Większość z Was powinna ją kojarzyć za sprawą wydarzeń z serii Twitch Rivals, które w dużej mierze korzystały z narzędzi udostępnianych przez smash.gg. Rosnąca popularność przyciągnęła uwagę Microsoftu, który postanowił kupić tę platformę.

Od 2015 roku naszym celem było budowanie aktywnej sceny esportowej wokół gier, które kochamy. Teraz jesteśmy podekscytowani wykonując kolejny krok w naszej podróży, poprzez dołączenie do Microsoftu, aby zacieśnić nawiązane kontakty i przejrzeć nowe możliwości. Smash.gg kontynuuje pracę jako platforma esportowa dostępna dla wszystkich organizatorów ze społeczności. 

 – można przeczytać w oświadczeniu smash.gg

Większość z Was pewnie pamięta niedawną głośną informację o przejęciu studia Bathesda przez Microsoft. Dzięki temu firma założona przez Billa Gatesa weszła w posiadanie takich serii jak Fallout, Doom, Wolfenstein czy The Elder Scrools. Kupno platformy smash.gg wskazuje, że Microsoft nie zamyka się tylko do gamingu, a dostrzega również burzliwie rosnącą gałąź sportów elektronicznych. Na ten moment nie wiadomo czemu ma posłużyć ten zakup oraz na jakąś kwotę opiewała transakcja.