Jeszcze przed IEM Katowice 2017 powstał pomysł by te topowe zespoły spotkały się nie na wirtualnej lokacji, lecz na prawdziwym boisku do piłki nożnej. Teraz zostaje on potwierdzony!

Pomysł powstał na twitterze, po tym jak SK Gaming przybyło do Kolonii aby przygotować się do turnieju w Katowicach. Organizacja poinformowała wtedy o meczu w piłkę nożną z fanami tego zespołu, a temat podchwycił Jarosław „pasha” Jarząbkowski, który tak odpowiedział Brazylijczykom:

Proszę Was chłopaki. W Polsce pokażemy Wam czym jest prawdziwa piłka nożna. Virtus.pro kontra SK Gaming, pula nagród $50,000, sześciu na sześciu, wszystko transmitowane na żywo.

Nie trzeba było długo czekać na odzew. FalleN odpisał, że dokłada do puli kolejne $50,000, co daje nam sumę $100,000. Fani zarówno jednego jak i drugiego zespołu zaczęli aprobować ten pomysł. Wszyscy myśleli, że dojdzie do niego podczas IEM Katowice 2017, lecz nie udało tak szybko załatwić formalności. Dziś jednak dostaliśmy potwierdzenie, że pomysł nie uciekł w niepamięć i właśnie się krystalizuje. Podobno wszystkie szczegóły mamy poznać na dniach, więc można już potwierdzić. Zobaczymy mecz piłki nożnej – Virtus.pro kontra SK Gaming!