W końcu poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących gry planszowej tworzonej przez Riot Games. Mechs vs. Minions trafi do sprzedaży 13 października tego roku!

Po pierwszych zapowiedziach dotyczących tajnego projektu firmy, która stworzyła jedną z najpopularniejszych gier na świecie, League of Legends, fani oszaleli. Riot Games postanowiło w końcu rozszerzyć uniwersum. Tym razem jednak postawili oni nie na wirtualną rozrywkę, a na grę planszową.

Czwórka doskonale znanych nam bohaterów – Heimerdinger, Corki, Tristana i Ziggs – zostaje zaproszona przez innego reprezentanta Ligi, Rumble'a, do jego szkoły. Yordle są jednak zmuszone do współpracy i pokonania panujących minionów. Czy im się uda? To już zależy wyłącznie od was! Przygotowane zostało aż dziesięć misji, każda trwająca około 60-90 minut, co ogółem może dać nawet piętnaście godzin rozrywki. W zabawie może uczestniczyć od dwóch do czterech graczy.

Niestety na początku sprzedaży gra będzie sprzedawana jedynie w języku angielskim i chińskim. Riot Games nie wyklucza jednak tego, że w przyszłości pojawią się wersje innojęzyczne. Aby stać się posiadaczem Mechs vs. Minions należy wydać 75 dolarów plus koszty przesyłki. Gra pojawi się w sprzedaży 13 października tego roku, a zamówić ją będzie można w oficjalnym sklepie Riot Games.