Mariusz „loord” Cybulski rozstaje się z drużyną ARCY. Szkoleniowiec polskiego składu podał dwa powody takiej decyzji.

Trener ARCY zdecydował aby rozstać się z pozostałą częścią składu pod przewodnictwem Wiktora „TaZa” Wojtasa. Jeden z członków legendarnej Złotej Piątki sam podjął decyzję o porzuceniu tego zespołu, podając przy tym dwa powody.

Mariusz „loord” Cybulski współpracował z drużyną TaZa od samego początku uformowania składu. Razem w barwach Teamu Kinguin, devils.one, a później Aristocracy zdołali stać się jedną z najlepszych ekip na polskiej scenie, dwukrotnie zdobywając ESL Mistrzostwo Polski. W tym czasie zaznaczyli swoją obecność również na międzynarodowej arenie, wszak podnieśli puchar podczas DreamHack Open Montreal 2018 i brali udział w zeszłorocznym ESL Pro League.

Jednak ostatni okres był dla tego zespołu wyjątkowo ciężki. Po sprzecznych zdaniach z włodarzami devils.one, musieli szukać nowego domu, a wtedy rękę wyciągnęła do nich firma Codewise. Dzięki temu odżyła marka Aristocracy, lecz nikt nie spodziewał się tak rychłego upadku organizacji, spowodowanego utratą głównego sponsora. Skład nie wytrzymał kolejnej próby, a brak kontraktów spowodował, że dwóch graczy wybrało swoją drogę – Jacek „MINISE” Jeziak i Paweł „Dycha” Dycha.

Teraz Wiktor „TaZ” Wojtas musi ponownie rozstać się z Mariuszem „loordem” Cybulskim. Szkoleniowiec składu podjął taką decyzję przez problemy prywatne oraz brak uczucia możliwości rozwoju. Więcej w poniższym oświadczeniu: