Streaming, a co za tym idzie, gaming i esport, stają się coraz bardziej mainstreamowe. Najnowszym dowodem na to jest podpisanie kontraktu z Twitchem przez Logica, popularnego rapera ze Stanów Zjednoczonych.

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że światowej sławy raper, Logic Robert „Logic” Bryson Hall II wyda swoją ostatnią płytę, „No Pressure”, w ten piątek, 24 lipca. Wiele osób ze środowiska muzycznego spekulowało, jakie działania ma w planach artysta. Niektóre plotki wskazywały na przenosiny do świata gier komputerowych, wszak nie od wczoraj jest wiadome, że Logic jest ich ogromnym fanem. Wraz z dzisiejszym ogłoszeniem, doniesienia się potwierdziły, co potwierdził portal theverge w rozmowie z nim. Raper oficjalnie zostanie streamerem w serwisie Twitch.

W ogłoszeniu znajdziemy kilka ciekawych i szokujących informacji. Jedną z nich jet chociażby kwota, na którą opiewa kontrakt Halla z platformą streamingową. W artykule nie znajdziemy co prawda konkretnej liczby, dowiemy się jednak, że jest ona siedmiocyfrowa. Jednak jak sam artysta twierdzi, nie robi tego dla pieniędzy. Twierdzi, że i tak jest regularnym użytkownikiem Twitcha już od 2015 roku, a platforma pozwoli mu na unikatowe połączenie ze swoimi fanami. „To potężna platforma, która pozwoli mi na interakcję z moim fanbasem w najlepszy możliwy sposób, a także w najbezpieczniejszy dla kogoś w mojej pozycji.”

Raper komentuje także skąd sam pomysł odejścia od muzyki. „Zrobiłem to gdyż czułem, że jestem w miejscu, w którym jestem zmuszany robić poszczególne rzeczy. Nie była to kwestia mojej wytwórni, a samego siebie. To ja popychałem siebie w stronę szaleństwa.”

Swój pierwszy stream Logic ma zaplanowany na najbliższy wtorek, 21 lipca, o godzinie 17:00 czasu pacyficznego. Podczas tej transmisji raper ma zaprezentować przedpremierowo swój najnowszy krążek, jest ona więc pozycją obowiązkową dla każdego fana artysty.